reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

18

01 2022

Na ferie przejazdy rodzinne z wukadką


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Piotr AntosNa ferie przejazdy rodzinne z wukadką - Grodzisk News


Podobnie jak w latach ubiegłych, Warszawska Kolej Dojazdowa uruchomi na czas ferii zimowych ofertę przejazdów rodzinnych. Obowiązywać będzie od 28 stycznia.


Specjalna taryfa wprowadzana przez przewoźnika w okresie ferii czy wakacji działa od kilku lat i cieszy się sporym zainteresowaniem pasażerów. Zasady jej funkcjonowania są ogólnie znane i nie zmieniają się praktycznie od początku.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Z przejazdów rodzinnych może korzystać każdy dorosły, który nie posiada indywidualnych ulg WKD i podróżuje z dzieckiem niemającym jeszcze 16 lat. Jeżeli osoba dorosła korzysta z przejazdu z więcej niż jednym dzieckiem, powinna dla pozostałych dzieci nabyć bilet zgodnie z przysługującymi im uprawnieniami. Powinna także posiadać dokumenty potwierdzające te uprawnienia (np. legitymację szkolną). W ramach oferty osoba dorosła oraz wspomniane jedno dziecko mogą podróżować na bilecie w jedną lub w obie strony z 50-procentową zniżką.

Przejazdy rodzinne obejmą wszystkie kursy wukadki uwzględnione w aktualnym rozkładzie. Aby bilet osoby dorosłej i dziecka w tej taryfie był ważny, musi zostać opatrzony adnotacją "przejazd rodzinny" potwierdzoną datownikiem kasy. Podróżny, który nabył bilet na przejazd w punkcie uprawniającym do sprzedaży biletów na linię WKD może samodzielnie napisać na nim "przejazd rodzinny".

W przypadku zakupu biletów przez aplikację SkyCash lub mPay należy złożyć kontrolerowi ustne oświadczenie, iż korzystamy z przejazdów w ramach oferty „przejazdy rodzinne” i okazać bilety.

Osoba dorosła powinna ponadto mieć przy sobie dokument potwierdzający wiek dziecka. Oferta zacznie obowiązywać od piątku 28 stycznia stycznia o godz. 15.00 i potrwa do północy 13 lutego (niedziela).


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.