TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

13

06 2023

Na dwa miesiące wakacji zamkną podmiejską linię średnicową


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Koleje Mazowieckie1 - Grodzisk News


Na czas wakacji pasażerowie kolei na linii skierniewickiej i nie tylko muszą przygotować się na duże utrudnienia. Kolejarze na przeszło dwa miesiące zamkną podmiejska linię średnicową, a to oznaczać będzie istotne ograniczenia w ruchu pociągów.


Zmiany zostaną wprowadzone od 25 czerwca, a przedstawiciele przewoźnika sami mówią o bardzo trudnej sytuacji komunikacyjnej. – Zamknięta dla ruchu pociągów zostanie linia średnicowa podmiejska. Ma to związek z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez PKP PLK S.A. Wobec tego, pasażerów większości linii czekają bardzo duże utrudnienia. Niektóre pociągi zostaną odwołane, a część będzie kursować w relacji skróconej – podały Koleje Mazowieckie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

A co konkretnie będzie oznaczać zamknięcie podmiejskiej średnicy? Przede wszystkim to, że Z kierunku zachodniego tj. linie R1 (Warszawa – Skierniewice) oraz R3 (Warszawa – Kutno), wybrane pociągi przejeżdżać będą przez linię średnicową dalekobieżną. Pozostałe rozpoczną lub zakończą bieg na stacji Warszawa Zachodnia lub Warszawa Główna.

Z kierunku wschodniego tj. linii R2 (Warszawa - Łuków) oraz R7 (Warszawa - Dęblin) część pociągów będzie kursowała po linii średnicowej dalekobieżnej. Pozostałe z nich rozpoczną/ skończą bieg na stacji Warszawa Wschodnia lub na przystanku Warszawa Stadion
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.