TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

13

06 2023

Na dwa miesiące wakacji zamkną podmiejską linię średnicową


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Koleje MazowieckieNa dwa miesiące wakacji zamkną podmiejską linię średnicową - Grodzisk News


Na czas wakacji pasażerowie kolei na linii skierniewickiej i nie tylko muszą przygotować się na duże utrudnienia. Kolejarze na przeszło dwa miesiące zamkną podmiejska linię średnicową, a to oznaczać będzie istotne ograniczenia w ruchu pociągów.


Zmiany zostaną wprowadzone od 25 czerwca, a przedstawiciele przewoźnika sami mówią o bardzo trudnej sytuacji komunikacyjnej. – Zamknięta dla ruchu pociągów zostanie linia średnicowa podmiejska. Ma to związek z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez PKP PLK S.A. Wobec tego, pasażerów większości linii czekają bardzo duże utrudnienia. Niektóre pociągi zostaną odwołane, a część będzie kursować w relacji skróconej – podały Koleje Mazowieckie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

A co konkretnie będzie oznaczać zamknięcie podmiejskiej średnicy? Przede wszystkim to, że Z kierunku zachodniego tj. linie R1 (Warszawa – Skierniewice) oraz R3 (Warszawa – Kutno), wybrane pociągi przejeżdżać będą przez linię średnicową dalekobieżną. Pozostałe rozpoczną lub zakończą bieg na stacji Warszawa Zachodnia lub Warszawa Główna.

Z kierunku wschodniego tj. linii R2 (Warszawa - Łuków) oraz R7 (Warszawa - Dęblin) część pociągów będzie kursowała po linii średnicowej dalekobieżnej. Pozostałe z nich rozpoczną/ skończą bieg na stacji Warszawa Wschodnia lub na przystanku Warszawa Stadion

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.