04 12 2019

My już wiemy! Start grodziskiego lodowiska w czwartek

04.12.2019, godz.: 14:45
My już wiemy! Start grodziskiego lodowiska w czwartek
fot. Pixabay

Mimo aury niezbyt sprzyjającej pierwszemu zmrożeniu tafli grodziskiego lodowiska, urzędnicy przekazali nam dziś dobrą wiadomość. Po południu 5 grudnia (czwartek) obiekt zostanie otwarty dla łyżwiarzy.

Według zapisów zawartych w specyfikacji przetargowej lodowisko miało wystartować najpóźniej do 3 grudnia. Choć pod względem sprzętowym i technicznym firma Piruet obsługująca taflę, była przygotowana do rozruchu, to dodatnie temperatury przede wszytkim opady deszczu uniemożliwiły zalodzenie obiektu w terminie.

Dziś jednak koordynator lodowiska ze strony magistratu zapowiedział jego otwarcie. – Tafla przy ul. Sportowej będzie gotowa na przyjęcie łyżwiarzy w czwartek 5 grudnia od godziny 16.00. O ile oczywiście nie nastąpi gwałtowne ocieplenie połączone z deszczem – mówi nam Adam Nagat z grodziskiego urzędu.

Zgodnie z zamówieniem, tafla ma mieć wymiary 20 x 40 metrów. Wykonawca ma zapewnić możliwość nauki jazdy na łyżwach w ramach szkolnych zajęć sportowych oraz podczas zajęć indywidualnych, a także zorganizować sześć imprez o charakterze kulturalno-rozrywkowym w postaci wybranych imprez towarzyszących przeprowadzonych przez animatora. W czasie organizowanych imprez dla uczestników wypożyczenia łyżew mają być nieodpłatne.

Tradycyjnie już uczniowie mieszkający na terenie grodziskiej gminy oraz uczniów szkół podstawowych, gimnazjów mających siedzibę na terenie gminy od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00 będą mogli nieodpłatnie skorzystać z lodowiska. Z kolei w godzinach 16.00–22.00 na lodowisko będzie można wejść po wykupieniu wejściówki.

Obiekt ma działać na placu przy ul. Sportowej do połowy marca.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.