TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

29

04 2022

Modernizacja hali przy Westfala znacznie droższa?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Modernizacja hali przy Westfala znacznie droższa? - Grodzisk News


Blisko 2 mln zł może kosztować modernizacja grodziskiej hali sportowej przy ul. Westfala. Urzędnicy otworzyli oferty na inwestycję.


Grodziski magistrat liczył, że modernizacja hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 będzie kosztować około 1,2 mln zł. Jednak w trakcie pierwszego postępowania przetargowego, które zostało ogłoszone w czerwcu 2021 r. okazało się, że będzie trzeba wydać na ten cel znacznie więcej. Wtedy najniższą ofertę złożyła firma z Pruszkowa, która zażyczyła sobie 1,76 mln zł. Przetarg więc unieważniono.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W środę (27 kwietnia) otwarto oferty w kolejnym postępowaniu na to zadanie. Spłynęły dwie oferty: jedna opiewała na niecałe 2 mln zł, natomiast druga na blisko 2,5 mln zł. Oznacza to, że inwestycja może kosztować niemal dwukrotnie więcej niż zakładano.

Przypomnijmy. W zakres zamówienia wchodzi m.in. demontaż starej posadzki, skucie warstw betonu podkładowego, wykonanie warstwy wyrównawczej z chudego betonu w hali sportowej i izolacji termicznej posadzki w części hali sportowej, wykonanie płyty betonowej pod podłogę podniesioną, wykonanie systemowej podłogi sportowej, wykonanie dylatacji i warstwy wyrównawczej posadzki betonowej pod wykładzinę. Następnie w ramach zadania wykonawca ma zająć się montażem wykładziny na wykonaną warstwę wyrównawczą, a także montażem trybun, tulei i bramek do piłki ręcznej, montaż tulei i słupków do piłki siatkowej. Górna warstwa nawierzchni ma być wykonana z kalandrowanego (sprasowanego pod ciśnieniem i temperaturą) winylu, natomiast dolna warstwa z pianki PCV o dwóch bardzo dużych gęstościach. Wykładzina ma posiadać m.in. certyfikaty IHF (Międzynarodowy Związek Piłki Ręcznej), FIVB (Międzynarodowa Federacja Siatkówki) oraz FIBA (Międzynarodowy Związek Piłki Koszykowej). W ramach zadania ma być także modernizacja trybun w hali oraz posadzki w tzw. sali niebieskiej.

Firma, która wygra postępowanie będzie miała 16 tygodni na realizację zadania.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.