15 09 2020

Modernizacja CMK. Decyzja środowiskowa w zawieszeniu

15.09.2020, godz.: 12:00
Modernizacja CMK. Decyzja środowiskowa w zawieszeniu

Regionalny dyrektor ochrony środowiska zawiesił wydanie decyzji środowiskowej w sprawie modernizacji Centralnej Magistrali Kolejowej. Temat żywo interesuje także nasze gminy – Grodzisk i Jaktorów – przez które inwestycja będzie przebiegać.

Planowana modernizacja linii kolejowej nr 4 w ramach CMK ma na celu umożliwienie pociągom jazdy z prędkością nawet do 250 kilometrów na godzinę.

W ramach modernizacji w planie kolejarzy jest przebudowa wiaduktów nad torami, budowa lub przebudowa dróg technologicznych wzdłuż linii kolejowej. Innym elementem inwestycji ma być obustronne ogrodzenie linii, tak aby wytłumiać hałas.

Wszystkie te kwestie zostały poddane ocenie oddziaływania na środowisko, na tej podstawie wydana będzie decyzja środowiskowa, konieczna, by inwestycja mogła ruszyć. Prcedurę jej wydania jednak wstrzymano do czasu, aż PKP PLK przedstawią raport oddziaływania na środowisko.

Pełne obwieszczenie tutaj.

💬︎ 3

Dodaj Komentarz

3 odpowiedzi na “Modernizacja CMK. Decyzja środowiskowa w zawieszeniu”

  1. JSC pisze:

    Znowu się odjaniepawla? To przecież jest inwestycja bezpośrednio powiązana z flagowym projektem CPK! Dlaczego DobraZmiana pozwala sobie tu robić tu dywersję???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.