03 03 2015

Ostatnie bilety na wyjątkowy koncert

03.03.2015, godz.: 07:44
Ostatnie bilety na wyjątkowy koncert
fot. centrumkultury.eu

Szykuje się kapitalny koncert. W Centrum Kultury zagra Beltaine – jeden z najbardziej oryginalnych zespołów folkowych. Biletów pozostało niewiele.

Beltaine to kapela z Katowic złożona z muzyków o skrajnie odmiennych osobowościach. Ich inspiracją jest szeroko pojęta tradycja irlandzka i bretońska. Stara się jednak łączyć klasyczne celtyckie brzmienia z nowoczesnymi dźwiękami dzięki czemu zespół ma swój niepowtarzalny styl. Beltaine działa od 2002 r., jednak w obecnym składzie gra od 2006 r. Tworzą go: Adam Romański – skrzypce, Grzegorz Chudy – gwizdek, wokal, akordeon, bombarda, bansuri, Jan Gałczewski – irish bouzouki, irish banjo, bodhran, gitara elektryczna, dudy gaita, Jan Kubek – tabla, darabuka, djembe, cajon, instrumenty perkusyjne, Łukasz Kulesza – gitara akustyczna, Bartek Dudek – gitara basowa oraz Mariusz Sopata – perkusja.

Siłą Beltaine są żywiołowe koncerty, które rozgrzewają każdą publiczność, a warto zaznaczyć, że muzycy z Katowic grali już m.in. w USA, Kanadzie, Hiszpanii, Włoszech, Francji, czy Meksyku. Wydali trzy płyty studyjne, z których każda uznawano za folkowe wydarzenie roku w plebiscycie „Wirtualne Gęśle”, współorganizowanym przez Polskie Radio. W 2011 r. American Irish Association  przyznała Beltaine nagrodę Irish Music Award w kategorii Top Celtic Rock Band.

Wraz z zespołem Beltaine na scenie CK wystąpi jeden zdwóch najstarszych zespołów tańca irlandzkiego i szkockiego – Comhlan.

Zespołu będzie można posłuchać na żywo w Grodzisku. Artyści 16 marca zagrają w Centrum Kultury przy ul. Spółdzielczej 9. Początek koncertu o godz. 19.30.

Bilety są dostępne tutaj.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.