TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

07

09 2021

Minimalizm w kuchni - jak ukryć okap kuchenny?


Artykuł sponsorowany

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PexelsMinimalizm w kuchni - jak ukryć okap kuchenny? - Grodzisk News


Mogłoby się wydawać, że minimalizm w kuchni jest trudny do osiągnięcia – w końcu kuchnia to miejsce, gdzie czas spędza się wyjątkowo aktywnie, a owe  aktywności wymagają czasem sporej ilości akcesoriów. O ile jednak naczynia i drobne sprzęty z łatwością można schować w szafkach, o tyle wkomponowanie niektórych przedmiotów w aranżację tak, by nie zakłócały minimalistycznej wizji bywa sporym wyzwaniem. Tak jest w przypadku okapu kuchennego. Jeśli marzy Ci się minimalistyczna kuchnia, w której okap jest perfekcyjnie ukryty, a jednocześnie dobrze spełnia swoje zadanie, przyda Ci się kilka wskazówek.


Jaki wybrać okap do minimalistycznej kuchni? 
Każdy okap nadaje się do minimalistycznej kuchni, pod warunkiem, że będzie dobrze ukryty.Wybierając okap podszafkowy, czyli pochłaniacz, ma się najprostsze zadanie. Stanowi on bowiem  spójną całość z linią mebli  i w ogóle nie rzuca się w oczy. Zabiera też mało miejsca, co idealnie sprawdzi się w małych kuchniach. Warto jednak pamiętać, że tego rodzaju okap nie sprawdzi się w przypadku częstego gotowania, nieszczególnie też będzie pomocny w przypadku kuchenek gazowych. Oczyszcza on powietrze z pary wodnej i tłuszczu, jednak pracuje w obiegu zamkniętym, więc jest mniej wydajny niż okapy podłączone do wentylacji. Wymaga również regularnej zmiany filtrów. 

Okap w formie wyciągu to idealne rozwiązanie dla miłośników gotowania, ale mniej przyjazne dla zwolenników minimalizmu. Wymaga bowiem podłączenia do wentylacji, jest  również większy, słowem – potrzebuje  odpowiedniego miejsca. Nie mniej, nie ma rzeczy niemożliwych! Jeśli więc uwielbiasz gotować, a jednocześnie chcesz urządzić kuchnię w minimalistycznym stylu –  wystarczy odpowiednio zabudować rurę z okapu, do czego świetnie nadają się płyty kartonowo gipsowe. Dzięki nim stworzy się prostą, elegancką  i nieinwazyjną dla reszty aranżacji konstrukcję. Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie.

Minimalistyczny okap kuchenny – wybierz okap zintegrowany 
Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak połączyć funkcjonalność okapu z wyciągiem ze  stylem okapu  podszafkowego, jest na to idealny sposób. Najlepszym wyborem do kuchni minimalistycznej będzie bowiem nowoczesny okap do zabudowypodłączany do wentylacji, ale jednocześnie nadający się do zabudowania w szafce. Można go idealnie wkomponować w meble, tworząc spójną całość, a przy tym cieszyć się jego wydajnością. Taki okap posiada dwa tryb pracy –  wywiewowy  i recyrkulacyjny – co pozwala na dostosowanie go do własnych potrzeb.

Jak ukryć okap w szafce? 
Okapy zintegrowane montuje się w szafkach, w których wycina się otwór odpowiedni do ich rozmiarów. Szafka z okapem musi być zawieszona na odpowiedniej wysokości od kuchenki, różniej w zależności od jej rodzaju, zazwyczaj między 60 a 75cm, by móc pracować wydajnie, a zarazem nie stanowić zagrożenia. Oczywiście, niezbędne jest połączenie z otworem wentylacyjnym. Góra szafki może być wykonana z takiego samego tworzywa, jak reszta mebli, przestrzeń, która pozostaje wokół rury, może posłużyć do przechowywania drobnych przedmiotów. Wiele okapów, np. model Electrolux CFG516R, posiada dodatkowe oświetlenie LED, co również jest dużym plusem i z powodzeniem może zastąpić inne rodzaje oświetlenia w strefie kuchenki.

Znalezienie idealnego okapu do minimalistycznej kuchni nie jest żadnym problemem.  Nowoczesne rozwiązania i design, nastawiony na prostotę i elegancję, doskonale wpasowują się we wszystkie oczekiwania.

📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.