03 12 2019

Milanówek zaprojektował przyszłoroczny budżet. Ile na inwestycje?

03.12.2019, godz.: 14:37
Milanówek zaprojektował przyszłoroczny budżet. Ile na inwestycje?
fot. GrodziskNews

Grudzień i styczeń są miesiącami, w których poszczególne samorządy przyjmować będą budżety na 2020 rok. Przyglądaliśmy się już projektom planów finansowych Podkowy Leśnej i Grodziska. Dziś czas na Milanówek, który na inwestycje zamierza wydać ponad 13 mln zł.

Można powiedzieć, że to suma odpowiadająca wielkości gminy. Niewiele w porównaniu do Grodziska, ale nieco więcej niż w przypadku Podkowy. A jak wyglądają pozostałe zasadnicze liczby w projekcie budżetu? Spójrzmy.

Po stronie dochodów zapisano nieco 95,8 mln zł przy 104,3 mln zł w tabeli wydatków. Oznacza to deficyt budżetowy w wysokości 8,5 miliona, który zostanie pokryty pieniędzmi pochodzącymi z obligacji.

Wróćmy do planowanych inwestycji. Jako się rzekło, na ten cel miasto ogród przewiduje 13,1 mln zł. Lwią część tej kwoty – prawie pięć milionów – pochłoną zadania drogowe: przebudowa ul. Herberta, Spacerowej, Spółdzielczej, Pewnej, Grodeckiego, Parkowej; budowa parkingów „parkuj i jedź” przy Warszawskiej; modernizacja przejścia dla pieszych na krzyżówce Okólnej z Krzywą i Piłsudskiego, w sąsiedztwie targowiska. W tym dziale wymieńmy jescze budowę dróg rowerowych.

Przeszło milion zapisano w projekcie budżetu budowę punktu selektywnej zbiórki odpadów; pół miliona pójdzie na drugi etap budowy stacji uzdatniania wody przy ul. Na Skraju. Prawie 870 tysięcy ma pójść na zakup lekkiego samochodu oraz sprzętu strażackiego dla OSP.

Prawie pół miliona zapisano modernizację i rozbudowę milanowskich szkół, a kolejne 250 tysięcy na modernizację i termomodernizację Przedszkola nr 1. Niespełna 1,2 mln zł miasto ogród chciałoby wydać na projektowanie budowę sieci kanalizacyjnej.

Cały projekt wydatków inwestycyjnych Milanówka w 2020 roku – tutaj.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.