reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

22

02 2023

Milanówek szykuje się do przebudowy sześciu ważnych ulic w mieście


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayMilanówek szykuje się do przebudowy sześciu ważnych ulic w mieście - Grodzisk News


Milanówek zamierza przebudować sześć ważnych komunikacyjnie ulic w mieście. Niedawno ogłosił przetarg, którego przedmiotem jest wykonanie dokumentacji projektowej a następnie modernizacji ulic: Literackiej, Mickiewicza, Okólnej, Podgórnej, Wojska Polskiego oraz Żabie Oczko.


Z dokumentacji przetargowej dowiadujemy się, że przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uwzględnieniem odwodnienia dróg i uzyskaniem wszelkich wymaganych decyzji tudzież uzgodnień, a następnie przebudowa nawierzchni dróg i „uzbrojenie” ich w systemy odwodnieniowe.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Owych sześć dróg, które przejdą kompleksowe modernizacje to: ul. Literacka na odcinku od ul. Piasta do ul. Kościuszki; ul. Mickiewicza na odcinku od Kościuszki do Wojska Polskiego; ul. Okólna na fragmencie od Piłsudskiego do Piłsudskiego; dalej: ul. Podgórna na odcinku od ul. Wspólnej (bez skrzyżowania) do ul. Kościuszki; następnie Wojska Polskiego na odcinku od Słowackiego/ Ludnej do Kwiatowej; wreszcie jako szósta do modernizacji przewidziana jest ulica Żabie Oczko na odcinku od ul. Krakowskiej do ul. Słowackiego.

Co ważne wszystkie powyższe przebudowy nie dotyczą skrzyżowań z drogami pomiędzy, którymi znajdują się odcinki zaplanowane do modernizacji.

W przypadku ulicy Literackiej przebudowywany fragment liczy 457 metrów, a po inwestycji droga zyska nie tylko odwodnienie, ale i asfaltową jezdnię o szerokości 5,5 m. Ulica Mickiewicza z kolei zyska nową nawierzchnię na odcinku ponad 700 metrów. Ulica Okólna będzie odnowiona na długości przeszło 650 metrów. Blisko 1,1 km to długość planowanego do modernizacji odcinka ulicy Podgórnej. Nową jakość na fragmencie ponad 2,1 km zyska ul. Wojska Polskiego, zaś ul. Żabie Oczko zostanie zmodernizowana na ponad 300 metrach.

Na każdej z ulic prócz 5,5-metrowej jezdni oraz odwodnienia, pojawią się też chodniki o szerokości dwóch metrów.

W ramach przetargu milanowski magistrat zaplanował na ostatni dzień lutego wizję lokalną dla potencjalnych oferentów.

Termin realizacji całej inwestycji wyznaczono natomiast na koniec listopada 2024 roku.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Brawo! I tak powinno się zarządzać miastem. Nie to co w grodzisku. Markety, kołchozy deweloperskie, tężnie solankowe i inne nikomu niepotrzebne bzdety, zamiast modernizacji ulic czy szkół. A ta droga znikąd, donikąd, z kilkoma rondami, światłami, bez poboczy, za wąska, nieogrodzona, którą nazwali obwodnicą (nikt inny by tego tak nie nazwał) to juz jakaś farsa. Na dodatek, w grodzisku korki po horyzont - jak były tak są :))))) Obwodnica... Buahahaha

Zazdrosna Aneta z grodziska
22-02-2023 17:43

owszem w grodzisku rządzi deweloperka, ale nie musisz być zazdrosna,u was to samo się szykuje, ratujmygrodzisknazowiecki na fb o tym pisze

Bazoo
22-02-2023 22:55

Jak Pani jest nie dobrze w Grodzisku to są mieszkania w Milanówku.
Zapraszamy.

Zorro
22-02-2023 23:27

Anetka czym się tak ekscytujesz. Tym że zrobią 5 kilometrów dróg? A reszta dziura na dziurze. W Milanówku to nawet deweloperzy nie chcą budować bo widzą jak tam jest.

Nowy
23-02-2023 10:34

Nowy. W grodzisku nie dlatego budują deweloperzy bo jest atrakcyjny... Durnia możesz robić z siebie, nie ze społeczeństwa. Wystarczy się zastanowić kim są ci deweloperzy... :))))

Witek
23-02-2023 15:03

Znowu budżet będzie połowę niższy od ofert.

Andrzej
22-02-2023 21:01

To oczywiste, będzie. Tylko dlaczego modernizują stare a nie robią jakichkolwiek nowych tam gdzie grzezniemy w błocie? Na kliniec i wałowanie napewno by starczyło, dla nas to przeskok cywilizacyjny.

Krysia
24-02-2023 19:02

Ul.Pilsudckiego to jest sprawą,nr1

Mieszkaniec
23-02-2023 09:20

Jakie brawo, zapraszam na ul. Macierzanki w Milanówku gdzie mamy od dawna glinę na drodze bo tym się utwardza u nas drogę. Mamy cały czas wodę z błotem, od jednego do drugiego ogrodzenia. Takiego syfu na drodze nigdzie nie ma. Ale są ważni i ważniejsi. Ale spróbuj nie zapłacić podatku. Każdy ma gdzieś tą drogę, bo jest mało domów i droga ślepa. Tak wygląda prawdziwy Milanówek. Zapraszam Burmistrza, ma blisko.

Mieszkanka gminy Milanówek
23-02-2023 17:04

Witek. Dureń to widzę jest z ciebie. Jak tak zazdrościsz deweloperom to weź się sam za robotę i zacznij budować. Będziesz miał tak samo dobrze jak oni.

Nowy
24-02-2023 13:09
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.