reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

22

02 2023

Milanówek szykuje się do przebudowy sześciu ważnych ulic w mieście


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayMilanówek szykuje się do przebudowy sześciu ważnych ulic w mieście - Grodzisk News


Milanówek zamierza przebudować sześć ważnych komunikacyjnie ulic w mieście. Niedawno ogłosił przetarg, którego przedmiotem jest wykonanie dokumentacji projektowej a następnie modernizacji ulic: Literackiej, Mickiewicza, Okólnej, Podgórnej, Wojska Polskiego oraz Żabie Oczko.


Z dokumentacji przetargowej dowiadujemy się, że przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uwzględnieniem odwodnienia dróg i uzyskaniem wszelkich wymaganych decyzji tudzież uzgodnień, a następnie przebudowa nawierzchni dróg i „uzbrojenie” ich w systemy odwodnieniowe.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Owych sześć dróg, które przejdą kompleksowe modernizacje to: ul. Literacka na odcinku od ul. Piasta do ul. Kościuszki; ul. Mickiewicza na odcinku od Kościuszki do Wojska Polskiego; ul. Okólna na fragmencie od Piłsudskiego do Piłsudskiego; dalej: ul. Podgórna na odcinku od ul. Wspólnej (bez skrzyżowania) do ul. Kościuszki; następnie Wojska Polskiego na odcinku od Słowackiego/ Ludnej do Kwiatowej; wreszcie jako szósta do modernizacji przewidziana jest ulica Żabie Oczko na odcinku od ul. Krakowskiej do ul. Słowackiego.

Co ważne wszystkie powyższe przebudowy nie dotyczą skrzyżowań z drogami pomiędzy, którymi znajdują się odcinki zaplanowane do modernizacji.

W przypadku ulicy Literackiej przebudowywany fragment liczy 457 metrów, a po inwestycji droga zyska nie tylko odwodnienie, ale i asfaltową jezdnię o szerokości 5,5 m. Ulica Mickiewicza z kolei zyska nową nawierzchnię na odcinku ponad 700 metrów. Ulica Okólna będzie odnowiona na długości przeszło 650 metrów. Blisko 1,1 km to długość planowanego do modernizacji odcinka ulicy Podgórnej. Nową jakość na fragmencie ponad 2,1 km zyska ul. Wojska Polskiego, zaś ul. Żabie Oczko zostanie zmodernizowana na ponad 300 metrach.

Na każdej z ulic prócz 5,5-metrowej jezdni oraz odwodnienia, pojawią się też chodniki o szerokości dwóch metrów.

W ramach przetargu milanowski magistrat zaplanował na ostatni dzień lutego wizję lokalną dla potencjalnych oferentów.

Termin realizacji całej inwestycji wyznaczono natomiast na koniec listopada 2024 roku.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

Jakie brawo, zapraszam na ul. Macierzanki w Milanówku gdzie mamy od dawna glinę na drodze bo tym się utwardza u nas drogę. Mamy cały czas wodę z błotem, od jednego do drugiego ogrodzenia. Takiego syfu na drodze nigdzie nie ma. Ale są ważni i ważniejsi. Ale spróbuj nie zapłacić podatku. Każdy ma gdzieś tą drogę, bo jest mało domów i droga ślepa. Tak wygląda prawdziwy Milanówek. Zapraszam Burmistrza, ma blisko.
Mieszkanka gminy Milanówek


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.
Warning: Undefined array key "tresc" in /home/server702229/ftp/txt/koment2.php on line 62

Warning: Undefined variable $podpis in /home/server702229/ftp/txt/koment2.php on line 63

Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.