TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

12

09 2023

Mieszkaniec Jaktorowa oszukany metodą „na pracownika banku”


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Prawie 100 tysięcy złotych stracił mieszkaniec, jaktorowskiej gminy, który padł ofiarą oszusta podającego się za pracownika banku.


Mężczyzna zgłosił się na policję, gdy zorientował się, że został oszukany i okradziony. Funkcjonariuszom przekazał, że zadzwoniła do niego osoba podająca się za pracownika banku i przekazała informację o próbach zaciągnięcia kredytu na jego dane. W celu zabezpieczenia środków, mężczyzna został poinformowany o potrzebie przelania oszczędności na specjalne „bezpieczne konto”.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Pokrzywdzony działał zgodnie z instrukcją oszusta i wykonał kilka przelewów na prawie 100 tysięcy złotych. Oszuści uwiarygodnili swoje działania, podszywając się pod numer infolinii bankowej, przez co pokrzywdzony był przekonany, że rozmawia z właściwą osobą – poinformowała grodziska policja.

Po raz kolejny policjanci przestrzegają przed oszustami, którzy szukają coraz to nowych metod, aby okraść swoje ofiary. Dotyczy to również przypadku, gdy na ekranie telefonu wyświetla się informacja, że dzwoni do nas przedstawiciel naszego banku. – Oszuści w prosty sposób mogą podszyć się pod numer danej placówki, a następnie, dzięki uzyskanym podczas rozmowy danym, są jeszcze bardziej skuteczni w namówieniu ofiary do wykonania następnych poleceń. Nie instalujmy na komputerach, smartfonach czy tabletach nieznanych nam aplikacji, szczególnie polecanych w rozmowach telefonicznych – dodaje policja.

I przestrzega, że po kontakcie z osobą, która podaje się za pracownika banku i mówi o włamaniu na konto, należy na nowo wybrać numer placówki lub udać się do niej osobiście i sprawdzić przekazywane informacje.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.