reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

21

03 2023

Mieszkańcy kontra CPK. W czwartek spotkanie w sejmie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Mieszkańcy kontra CPK. W czwartek spotkanie w sejmie - Grodzisk News


Przedstawiciele strony społecznej przeciwnej budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego w proponowanym dotąd kształcie wezmą w najbliższy czwartek (23 marca) w spotkaniu i dyskusji w sprawie planowanego przebiegu trasy A50, gdyż – jak mówią – „jadą na tym samym wózku, co mieszkańcy domów na obszarze przebiegu nowej trasy”.


Chodzi rzecz jasna o fakt, że zarówno w przypadku CPK, jak i budowy trasy A50 inwestycje realizowane są na mocy ustaw specjalnych pozwalających na wywłaszczenia mieszkańców na potrzeby realizacji celu publicznego.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–23 marca w sali im. Tadeusza Mazowieckiego (nr 23, bud. G), odbędzie się posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. przeskalowanych inwestycji publicznych i przymusowych wywłaszczeń. Początek o godz. 13.00. (Posiedzenie najprawdopodobniej jak zwykle będzie transmitowane online) – podał facebookowy profil „Skreśleni przez CPK”.

–Tematem spotkania będzie planowany przebieg A50 i zasady wywłaszczeń. Na spotkanie zostali zaproszeni przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Ponieważ A50 podlega pod specustawę o CPK, jedziemy na tym samym wózku – konkludują autorzy wiadomości.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

Ci,którzy pisza,ze CPK jest potrzebny, chyba nie wiedzą po co tak naprawdę PiS chce to budowac ( nie,nie dla pasazerów). Nie wiedzą również tego, ze wywlaszczenia sa nieludzkie w obecnej postaci, gdyz za dom o wartosci np 800000- 1000000, CPK chce placić 200000 i to jest wszystko na papierze,zatem nie zadne brednie! O tym tez byla mowa w sejmiku mazowieckim! Dlaczego w artykule nie ma informacji o jakiej wartosci nieruchomosci, mowi przedstawiciel CPK? Gdyż mowi o wartosci rynkowej,a nie ODTWORZENIOWEJ. Wartosć rynkowa uzalezniona jest od np planu zagospodarowania przestrzennego, a kto kupi dom, przy ktorym ma iść 6 torów, nad dachem ktorego ma leciec nisko samolot, a z trzeciej strony domu będzie jeszxze autostrada? Nikt ode mnie tego nie kupi, a zatem wartość rynkowa jest równa 0 zl! CPK da mi wtedy moze 150tys i co ja mam z tym zrobić? Waciki sobie kuouć?!
Klo


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.