TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

29

03 2022

Mieszkańcy Grodziska zasiądą w komitecie rewitalizacji miasta. Nabór trwa


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Marcin MasalskiMieszkańcy Grodziska zasiądą w komitecie rewitalizacji miasta. Nabór trwa - Grodzisk News


Nieraz już informowaliśmy, że Grodzisk przygotowuje się do opracowania planu rewitalizacji miasta, który uporządkuje m.in. przestrzeń publiczną. Głos w tej kwestii musi mieć strona społeczna, dlatego gmina ogłosiła nabór mieszkańców do Komisji Rewitalizacji. Potrwa do 12 kwietnia.


W założeniu Komitet Rewitalizacji ma wspierać działania burmistrza, stanowić forum współpracy i dialogu interesariuszy z organami gminy, a także pełnić funkcje opiniodawczo-doradcze w sprawach związanych z wdrażaniem „Gminnego Program Rewitalizacji Grodziska Mazowieckiego na lata 2021-2030”.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Zadaniem Komitetu jest również ocena przebiegu procesu rewitalizacji na obszarze Grodziska Mazowieckiego. Komitet uprawniony jest do wyrażania opinii oraz podejmowania inicjatyw rozwiązań odnoszących się do rewitalizacji Grodziska Mazowieckiego, inicjuje oraz uczestniczy w opiniowaniu projektów uchwał Rady Miejskiej oraz zarządzeń Burmistrza związanych z rewitalizacją.

–W skład Komitetu Rewitalizacji wejdzie od 7 do 14 osób reprezentujących interesariuszy rewitalizacji, czyli mieszkańców obszaru rewitalizacji, lokalne środowiska gospodarcze, organizacje pozarządowe oraz inne grupy z terenu Grodziska Mazowieckiego. Członkostwo w Komitecie ma charakter społeczny – podał grodziski magistrat w w komunikacie.

Nabór członków komitetu potrwa do 12 kwietnia włącznie. Szczegóły, jak się ubiegać o tę funkcję znajdziecie TUTAJ.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

już zrewitalizowali deweloperką i budowami hal marketowych

Andrzej
29-03-2022 23:20

Rewitalizują kurne, drewniane chaty, podatne na ogień, zastępując je blokami i szeregowcami. Wycinają drzewa, bo stanowią zagrożenie. Zalewają betonem, aby nie zalewała ich woda.
Grodzisk zmienił się przez te 500 lat.

A jak członkowie Komitetu mają wspierać burmistrza? Zapewne datkami na fundusz wyborczy.

Becia
30-03-2022 11:36
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.