07 02 2020

Mieszkańców problemy z prądem. Co na to PGE?

07.02.2020, godz.: 17:06
Mieszkańców problemy z prądem. Co na to PGE?
fot. Pixabay

Do naszej redakcji napływały w ostatnim czasie informacje od mieszkańców skarżących się na notoryczne i wielogodzinne wyłączenia prądu. Okazuje się, że zawiniła usterka techniczna.

Z prośbą o interwencję dziennikarską w tej sprawie zwrócili się do nas mieszkańcy miejscowości Sade Budy przy granicy z Międzyborowem. Problem dotyczył bowiem posesji znajdujących się przy ul. Królowej Marysieńki. – Od pewnego czasu mamy problem z brakiem prądu, którego potrafi nie być nawet kilka albo kilkanaście godzin dziennie. Wiadomo co w tym czasie dzieje się choćby z żywnością w niedziałających lodówkach – skarży się czytelniczka.

Co ciekawe, wyłączana była jedna faza, ponieważ prądu nie było w starszych domostwach, w nowych problem nie występował – dodaje.

Z pytaniem w sprawie zwróciliśmy się zatem do przedstawicieli Polskiej Grupy Energetycznej. Oto odpowiedź: – Po analizie przerw w dostawie energii elektrycznej dla miejscowości Sade Budy ul. Królowej Marysieńki   informujemy, że w dniu 02.02.2020 o godzinie 13.36 dokonano wymiany uszkodzonego izolatora linii niskiego napięcia.  Od dnia  02.02.2020 nie zarejestrowano zgłoszeń  reklamacyjnych z  ul. Królowej Marysieńki. Zdiagnozowanie tego uszkodzenia wymagało dłuższego czasu, gdyż uszkodzenie izolatora było bardzo nietypowe – przekazała nam w mailu Bożena Matuszczak-Królak, z specjalista z Wydziału Organizacyjno-Prawnego PGE Dystrybucja S.A.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata