09 08 2020

Meteorolodzy przedłużają ostrzeżenie o upałach. Gwałtowne burze też prawdopodobne

09.08.2020, godz.: 16:05
Meteorolodzy przedłużają ostrzeżenie o upałach. Gwałtowne burze też prawdopodobne
fot. Pixabay

Wczorajsze ostrzeżenie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie w związku z falą upałów w kraju, zostało dla naszego regionu przedłużone do poniedziałkowego wieczora. Jest to aler drugiego stopnia w trzystopniowej skali.

Synoptycy prognozują temperatury w ciągu dnia na poziomie od 29 do 31 stopni w cieniu. W nocy zaś do 20 stopni Celsjusza. W czasie upalnych dni należy ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu, pić dużo niegazowanej wody; jeśli nie musisz, nie wychodź z domu, w razie jednak przebywania na zewnątrz noś nakrycie głowy oraz stosuj krem z filtrem.

Należy również pamiętać, że w upały powinniśmy unikać wysiłku fizycznego, nie pić alkoholu, gdyż odwadnia organizm, a także nosić lekką przewiewną odzież. Pod żadnym pozorem nie można też zostawiać dzieci i zwierząt w aucie.

Dziś też prognozuje się wystąpienie gwałtownych burz z opadami deszczu i porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami grad.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.