reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

25

09 2023

Martwe ryby w Rokitnicy. Jest działanie i komentarz inspektoratu ochrony środowiska


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: CzytelnikMartwe ryby w Rokitnicy. Jest działanie i komentarz inspektoratu ochrony środowiska - Grodzisk News


Wracamy do sprawy śniętych ryb znalezionych w pierwszej połowie września w Rokitnicy przez jednego z mieszkańców zajął się nią oddział Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie. Inspektorzy przeprowadzili oględziny rzeki i mimo potwierdzenia obecności sześciu martwych ryb, orzekli że brak jest śladów zanieczyszczenia rzeki.


Przypomnijmy, że ze sprawą śniętych ryb w Rokitnicy zgłosił się do nas czytelnik, prosząc o interwencję. Sam także zgłosił sprawę do WIOŚ. Ze zgłoszenia wynikało, iż w rzece na wysokości Natolina odnalazł około 10 martwych ryb, które zatrzymały się na zatorze z gałęzi w pobliżu wiaduktu autostrady A2.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Także my zwróciliśmy się z pytaniami do inspektoratu, w kwestii działań jak podjęto. Dziś otrzymaliśmy odpowiedź, z której wynika, że WIOŚ „niezwłocznie dokonał rozpoznał zgłoszenia w terenie. Oględziny potwierdziły obecność 6 szt. martwych ryb w miejscu wskazanym przez interweniującego”.

–Woda w rzece w tym miejscu nie posiadała niepokojącego wyglądu czy zapachu (brak śladów zanieczyszczenia). Dodatkowo WIOŚ w Warszawie dokonał oględzin rzeki poniżej oczyszczalni ścieków w Chrzanowie Dużym i na wysokości wylotu z tej oczyszczalni. Nie stwierdził obecności śniętych ryb. Woda i ścieki nie posiadały niepokojącego wyglądu i zapachu – przekazał nam Artur Brandysiewicz, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie.

Rzecznik WIOŚ dodał, że w sprawie przepytano również pracownika oczyszczalni, który „zeznał, że w ostatnich kilku dniach nie było zdarzeń awaryjnych w oczyszczalni ścieków, nie nastąpił również niekontrolowany zrzut nieoczyszczonych ścieków do rzeki Rokitnicy”.

Na zlecenie WIOŚ laboratorium pobrało próbki wody z rzeki oraz ścieków z oczyszczalni w Chrzanowie Dużym. Wyniki badań mają być znane za kilka dni.

Artur Brandysiewicz zaznaczył, że w rzece nie stwierdzono śnięcia ryb, a w ocenie pracowników rządowej agendy Wody Polskiej prowadzących wizję na miejscu „nie stwierdzono żadnego widocznego zanieczyszczenia w rzece ani nieprzyjemnego zapachu”. – W ocenie przeprowadzających wizję pracowników zaobserwowana niewielka liczba martwych ryb została do cieku podrzucona, gdyż ryby takiej wielkości nie występują naturalnie w Rokitnicy – poinformował rzecznik WIOŚ.

💬︎   dodaj komentarz

podrzucone yhyyy

Ania
26-09-2023 08:38

Jakby takie grube ryby żyły w Rokitnicy, na każdym kroku widziałaby Pani wędkarza :)

fish4everyone
26-09-2023 11:47

Nawet nie wiedziałem że tam byli ryby w tej rzece. A teraz już wiem że ich tam nie ma💩

Kosimazaki
26-09-2023 17:02
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.