TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

07

03 2016

Malwersacje w podkowiańskiej kasie? Sprawa w prokuraturze


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Jak dowiedział się Grodzisk News, włodarze Podkowy Leśnej złożyli w prokuraturze zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez dwie pracownice magistratu. Chodzi o przywłaszczenie około 100 tys. zł należących do budżetu miasta.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Na tę dość sensacyjną informację natrafiliśmy w trakcie poszukiwania przyczyny przedłużającego się zamknięcia dla interesantów kasy miasta ogrodu. Włodarze Podkowy potwierdzili fakt zawiadomienia grodziskiej prokuratury rejonowej o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na przywłaszczeniu ponad 100 tys. zł z kasy miasta przez dwie pracownice urzędu, ?w tym byłą skarbnik Podkowy?. Doniesienie dotyczy okresu od 2013 roku, a nieprawidłowości miał wykazać audyt wewnętrzny zarządzony przez burmistrza Artura Tusińskiego.

Wiadomo również, że obie podejrzewane pracownice już w urzędzie nie pracują. Skarbnik została odwołana przez radę miasta, druga osoba zwolniona dyscyplinarnie. Więcej o sprawie włodarze mówić nie chcą. Podkreślają, iż jest ona delikatna i wstydliwa?

My będziemy się jej przyglądać i wrócimy do niej, gdy grodziska prokuratura ujawni fakty ustalone w śledztwie.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.