TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

21

07 2021

Łącznik między Daleką a Radońską znacznie tańszy?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Łącznik między Daleką a Radońską znacznie tańszy? - Grodzisk News


Grodziski magistrat otworzył oferty na budowę łącznika między ulicami Daleką a Radońską na terenie miasta. Jest duża szansa, że inwestycja będzie o ponad 1,3 mln zł tańsza niż zakładali urzędnicy.


Chętnych do realizacji tego zadania było dwóch: firma MABAU z Baniochy oraz stołeczny Rokom. Ta pierwsza firma zażyczyła sobie niecałe 6,69 mln zł, natomiast druga blisko 8,5 mln zł. Urząd zabezpieczył na ten cel 8 mln zł. Jeżeli tańsza propozycja spełni wszystkie wymogi formalne i zostanie wybrana, to w kasie urzędu pozostanie ponad 1,3 mln zł, które będzie można przesunąć na inny cel.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przypomnijmy. Zamówienie zakłada budowę nowej drogi gminnej od ul. Dalekiej do ul. Nowej i całkowitą przebudowę ul. Akacjowej, w taki sposób, aby stanowiły jeden spójny ciąg komunikacyjny aż do ul. Radońskiej. W zakres zadania wchodzi budowa m.in. jezdni o nawierzchni bitumicznej oraz drogi rowerowej z betonu asfaltowego i chodnika z kostki betonowej, budowa ronda na skrzyżowaniu z ul. Montwiłła, odwodnienia i przepustu drogowego oraz budowa oświetlenia ulicznego.

Urzędnicy podkreślają, że inwestycja pozwoli zmniejszyć ruch na ul. Waryńskiego. Poprawa bezpieczeństwa właśnie tam wydaje się kwestią kluczową bowiem mieszczą się tam żłobek i przedszkole, jest dużo dzieci. Po wybudowaniu łącznika między ulicami Daleką i Radońską możliwa będzie także zmiana organizacji ruchu na tej ulicy. A urzędnicy biorą pod uwagę wprowadzenie tam ruchu jednokierunkowego.

Kiedy łącznik będzie gotowy? Termin realizacji zamówienia wyznaczono na 12 miesięcy od daty podpisania umowy.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Mogliby wkońcu przerobić te ogródki działkowe na ogólnodostępny park, przydałaby się zieleń z ławkami dla wszystkich, w tej okolicy nie ma ładnych miejsc do spacerowania i odpoczynku, tylko Stawy Walczewskiego dalej i ścieżwka wzdłuż Mrownej na ul.Miry, ale ukryta, tylko dla nowych bloków.

Stefan
21-07-2021 11:08

Jak widzę to Mabau "robi" wszystkie ulice w mojej części miasta /np. Akwarelową/. Wygrywa ceną, szkoda, że jakość wykonania jest zazwyczaj marna, tak jest m.in. na ulicy, przy której mieszkam.

Robert
21-07-2021 14:12

ten park przy parku jest ukryty, tam nawet nie ma jak dojechać i zaparkować, to jest faktycznie prywatny ogródek dla tych mieszkańców z tych bloków przy szpitalu!!!! skandal!!!

Emil
21-07-2021 14:55

pokaż wszystkie komentarze (9)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.