04 09 2019

Kult muzyczną gwiazdą Dnia Grodziska. Święto miasta już w sobotę

04.09.2019, godz.: 19:12
Kult muzyczną gwiazdą Dnia Grodziska. Święto miasta już w sobotę
fot. Wikipedia/Framz/CC BY-SA 3.0

Tegoroczne święto Grodziska odbędzie się 7 września, a imprezę uświetni występ zespołu-legendy. Do Grodziska przyjedzie bowiem Kult, z Kazikiem Staszewskim na czele.

Kult to formacja, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Założona na początku lat 80. przez Kazika Staszewskiego i Piotra Wieteskę, od czterech dekad wywiera duży wpływ na na polską scenę muzyczną w ogóle.

Muzyka Kultu ma swoje korzenie w punku i nowej fali, wykorzystuje też elementy rocka psychodelicznego, a nawet jazzu. Od początków istnienia grupa wyróżnia się charakterystycznym, rozpoznawalnym brzmieniem klawiszy i instrumentów dętych, a także głosem i często prowokacyjnymi tekstami wokalisty Kazika Staszewskiego.

Sam Kazik to postać nietuzinkowa, która w swej twórczości nierzadko podejmuje ciekawe eksperymenty muzyczne. To on w połowie lat 90. przyczynił się przecież do rozwoju sceny rapowej w Polsce.

Jeśli rekomendacje uznajecie za niewystarczające, przyjdźcie posłuchać Kultu 7 września do Parku Skarbków. Ten jako muzyczna gwiazda wieczoru pojawi się na scenie około 19.00. Występy zaczną się jednak już od 13.30. Najpierw Teatr Kultureska, a następnie Grodziska Orkiestra Rozrywkowa i zespół The Dumplings.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.