reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

01

11 2023

Kto wybuduje szkołę w Parzniewie? Jest kolejny przetarg


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Urząd Gminy BrwinówKto wybuduje szkołę w Parzniewie? Jest kolejny przetarg - Grodzisk News


Brwinowski samorząd robi kolejne już podejście do przetargu na budowę szkoły w Parzniewie. Czy tym razem się uda wyłonić wykonawcę...?


Przypomnijmy. W budynku mają znaleźć się m.in. 24 sale lekcyjne dla 450 uczniów, biblioteka, świetlica, gabinety: psychologa, logopedy i lekarski, sklepik szkolny, toalety dostosowane do wieku dzieci oraz szatnia, a także kuchnia ze stołówką. W projekcie przewidziano także pomieszczenia personelu administracyjnego, pomieszczenia dla nauczycieli, pomieszczenia socjalne dla pracowników, pomieszczenia higieniczno-sanitarne, magazynowe, porządkowe i techniczne.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W północnej części działki zaprojektowano boisko do gry w piłkę nożną z piłkochwytami o wymiarach pola gry 56 x 26 m. Wokół niego powstanie bieżnia okrężna o długości 200 m wraz z odcinkiem bieżni prostej po stronie południowej. Bieżnia prosta przewiduje możliwość biegów na dystansie 60 m. Powstaną chodniki, ścieżki rowerowe, drogi i parkingi, a także dwa place zabaw o nawierzchni z trawy naturalnej. Pomyślano też o uczniach dojeżdżających do szkoły na rowerach – przed głównym wejściem do budynku w południowej części działki zaprojektowano cztery wiaty rowerowe. Zaplanowano również wykonanie przyłącza wodociągowego i przykanalika kanalizacji sanitarnej, a także instalacji zraszającej, zewnętrznej instalacji gazowej oraz przyłącza elektrycznego.

Tyle teoria, w praktyce sprawa dla brwinowskiej gminy jest trudna, gdyż od wielu miesięcy nie udało się się jej znaleźć wykonawcy inwestycji. Mimo 14 ofert złożonych w ostatnim postępowaniu żadna nie mieściła się w dopuszalnych dla Brwinowa widełkach finansowych. Jak będzie tym razem? Oferenci mają czas, się zgłaszać do 6 listopada. Po tej dacie dowiemy się, ile ofert wpłynęło i czy spełniają one wymogi formalne, merytoryczne, finansowe.

Wiadomo natomiast, że Brwinów przesunął datę ukończenia inwestycji z 2025 roku na koniec czerwca 2026 r.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.