16 11 2014

Kozerki ze świetlicą

16.11.2014, godz.: 18:14
Kozerki ze świetlicą
grodzisk.pl

Na początku listopada Kozerki zyskały nowoczesną świetlicę. Obiekt wykorzystywany będzie jako miejsce spotkań i integracji mieszkańców, trwają też zapisy na zajęcia sportowe i kreatywne dla dzieci.

Kozerki liczą około 550 mieszkańców, którzy długo czekali na świetlicę z prawdziwego zdarzenia. Wcześniej spotkania mieszkańców choćby z burmistrzem gminy odbywały się w… namiocie na podwórzu sołtysa Kozerek Małgorzaty Soból. Mieszkańcy wielokrotnie podkreślali, że takie warunki są dalekie od komfortowych.

Na początku 2014 r. grodziski magistrat ogłosił przetarg na budowę świetlicy. Pierwotnie inwestycja miała zostać zrealizowana do grudnia, a otwarcie planowano na początek 2015 r. Wykonawcy zadania udało się jednak wyprzedzić harmonogram i oddać obiekt kilka tygodni wcześniej. Sam parterowy wolno stojący budynek świetlicy liczy ponad 200 mkw. powierzchni użytkowej. Na zewnątrz znajdują się zaś chodniki i drogi wewnętrzne, a także parking z ośmioma miejscami postojowymi.

Obiekt będzie ogólnodostępny od poniedziałku do piątku w godz. 15.00–19.00. W weekendy zaś pozostanie do dyspozycji sołectwa, tak by można było zorganizować np.: spotkania informacyjne i integracyjne. Świetlica w Kozerkach służyć ma także mieszkańcom sąsiednich miejscowości, m.in. Władkowa, Janinowa czy Czarnego Lasu.

Podobne świetlice już działają na terenie gminy m.in. w grodziskiej dzielnicy Łąki oraz na Osiedlu Kopernik (Pawilon Kultury). Wiele sołectw zabiega o wybudowanie podobnych obiektów. Gmina wykupiła już tereny pod budowę kolejnych świetlic – w Janinowie, Mościskach i Opypach.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata