24 03 2020

Koronawirus torpeduje kolejne imprezy w regionie

24.03.2020, godz.: 11:15
Koronawirus torpeduje kolejne imprezy w regionie
fot. Mat. organizatora

Ze względu na stan epidemii w Polsce kolejne imprezy, którym medialnie patronujemy są odwołane lub przesunięte na czas nieokreślony. Tak będzie w przypadku Podkowiańskiej Dychy oraz grodziskiej promocji książki dla dzieci.

W drugiej połowie kwietnia Fundacja Sofijka planowała premierę edukacyjnej książki dla dzieci o Stanisławie Moniuszce, rok 2019 został bowiem ogłoszony rokiem tego wybitnego kompozytora.

Jednym z etapów twórczych były warsztaty ilustratorskie prowadzone przez graficzkę Annę Żaczek-Siwczuk. Na nich dzieci miały okazję przelać na papier melodie poznane na warsztatach ilustratorskich. Powstałe ilustracje zostały połączone z tekstem opracowanym przez autorkę książek dla dzieci Izabelę Michtę, co stanowi treść książki. Ma zostać wydana w 400 egzemplarzach, a premierę zaplanowano. Książka trafi do ponad 30 placówek w całej Polsce.

Ze względu na epidemię koronawirusa inauguracja stanęła pod znakiem zapytania. – Niestety, rzeczywistość zweryfikowała nasze plany… W związku z epidemią koronawirusa wszystkie działania naszej fundacji, w tym także plan promocji premiery książki o Stanisławie Moniuszce, nad którą objęli Państwo patronat, zostały zamrożone. Na dzień dzisiejszy nie wiem, czy planowany termin premiery 18 kwietnia w ogóle będzie w zasięgu. Jeśli będziemy w stanie ustalić jakieś konkrety, bezzwłocznie prześlę informację – poinformowali nas przedstawiciele fundacji.

W zaplanowanym terminie nie odbędzie się też szykowana na maj ósma odsłona Podkowiańskiej Dychy. – Drodzy Biegacze i Biegaczki. Z żalem informujemy, że podjęliśmy decyzję o odwołaniu VIII Podkowiańskiej Dychy. Najważniejsza dla nas organizatorów była zawsze możliwość zapewnienia Wam bezpiecznej zabawy biegowej. Nie mogąc tego zagwarantować z uwagi na sytuacją epidemiczną uznaliśmy, że zorganizowanie imprezy w maju byłoby z naszej strony społecznie nieodpowiedzialne. Za pośrednictwem datasport zwrócimy opłacone wpisowe i wpłaty za koszulki. Dobrowolne wpłaty charytatywne zgodnie z ich celem przekażemy Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Choroba Nowotworową”. Mamy nadzieję spotkać się z Wami na kolejnych edycjach naszych biegów – poinformowali w oświadczeniu organizatorzy.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.