TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

05

01 2023

Kontrole na drogach. Policjanci sprawdzają, czy zgodnie z przepisami korzystamy z telefonu


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Policjanci stołecznej drogówki wraz komendami regionalnymi prowadzą dziś działania pod nazwą „Komórka”. To wzmożone kontrole kierowców pod kątem używania przez nich telefonów komórkowych podczas jazdy. Piesi również muszą spodziewać się kontroli i wysokich mandatów za złamanie przepisów.


Jak mówią policjanci, działania polegają na na obserwacji wszystkich uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze wykorzystują wideorejestratory, drony i kamery monitoringu miejskiego, aby ujawniać tych uczestników ruchu drogowego, którzy nie stosują się do przepisów.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Zgodnie z art.45 ustawy Prawo o ruchu drogowym KIERUJĄCEMU ZABRANIA SIĘ „korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku”, a więc nawet wtedy, gdy rozmawia, a nie trzyma telefonu przy uchu, czy np. pisze sms-y albo przegląda social media – przypomina policja.

W związku z tym pieszy też nie zawsze może korzystać z telefonu. Zabrania się „korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię, drogę dla rowerów lub torowisko, w tym również podczas wchodzenia lub przechodzenia przez przejście dla pieszych – W SPOSÓB, KTÓRY PROWADZI DO OGRANICZENIA MOŻLIWOŚCI OBSERWACJI SYTUACJI na jezdni, drodze dla rowerów, torowisku lub przejściu dla pieszych”

Mandat karny dla kierowcy za korzystanie z telefonu podczas jazdy to 500 1zł. i 12 pkt., natomiast dla pieszego – 300 zł.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.