04 05 2020

Kontrola szkoły w Książenicach wykazała nieprawidłowości

04.05.2020, godz.: 19:10
Kontrola szkoły w Książenicach wykazała nieprawidłowości
fot. GrodziskNews

Gminna kontrola w książenickiej szkole podstawowej wykazała nieprawidłowości w funkcjonowaniu i organizacji pracy placówki. To dalszy ciąg sprawy rzekomego konfliktu pomiędzy częścią kadry pedagogicznej a dyrektorką szkoły.

Protokół z kontroli – jak poinformowała nas gmina – dyrektor Krystyna Szymańska podpisała i tym samym zgodziła się z wykazanymi nim uchybieniami.

Co zrobi grodziski magistrat? – Pani dyrektor Krystyna Szymańska, ma do 8 maja czas, by odnieść się do zmian, jakie gmina nakazała wprowadzić w szkole w celu usunięcia nieprawidłowości. Dopiero po tym będzie można mówić o dalszych krokach samorządu jako organu nadzorczego i administracyjnego dla szkoły – skomentował krótko w rozmowie z nami Tomasz Krupski, wiceburmistrz Grodziska.

Przypomnijmy, że kontrola w szkole dotyczyła „sprawdzenia prawidłowości prowadzenia gospodarki finansowej oraz zgodności organizacji pracy szkoły z zatwierdzonym arkuszem organizacji w okresie od 1 września 2017 roku do 31 grudnia 2019 roku”. Audyt trwał miesiąc – od 29 stycznia do 28 lutego bieżącego roku.

W protokole pokontrolnym audytorzy wykazali szereg nieprawidłowości związanych m.in. z liczbą godzin zastępczych i ponadwymiarowych przepracowanych przez nauczycieli oraz zapłatą za te godziny. Były również niezgodności w ewidencji zaświadczeń lekarskich pracowników w systemie kadrowym oraz w zaświadczenia dotyczących kształcenia specjalnego dzieci.

Z protokołu dowiadujemy się również, że „dyrektor nie udzieliła dodatkowych wyjaśnień, dotyczących kontroli wejść i wyjść osób innych niż pracownicy do budynku szkoły”. W szkolnej księdze wypadków nie odnotowano również dziewięciu wypadków uczniów ciągu trzech ostatnich lat szkolnych.

Kontrola wykazała również, że szkoła przetwarzała dane dzieci i rodziców bez wymaganych zgód.

Cały protokół z kontroli znajduje się TUTAJ.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.