TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

01

09 2016

Kolejny audyt w Podkowie. Manipulacje przy przetargach?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


W podkowiańskim magistracie zakończył się kolejny już audyt na zlecenie burmistrza Artura Tusińskiego, dotyczący nieprawidłowości finansowych. Raport za lata 2012?2014 ?wskazuje na poważne zaniedbania i błędy, które nie pozwalają na zapewnienie prawidłowego wydatkowania środków publicznych?.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Trupy z podkowiańskiej szafy wypadają zatem dalej. Rezultaty tego ostatniego audytu to jedynie część całego szeregu zdarzeń świadczących, że w mieście ogrodzie miało dochodzić do poważnych nadużyć finansowych. Począwszy od niegospodarności przy inwestycji budowy szkoły oraz sali gimnastycznej, a skończywszy na malwersacjach pieniędzy z miejskiej kasy, za co byłej skarbnik Podkowy prokuratura postawiła zarzut karny.

W raporcie audytorskim czytamy również, że wykazano liczne nieprawidłowości ?w przestrzeganiu zapisów ustawy prawo zamówień publicznych oraz zachowania zasady konkurencyjności, co bezpośrednio przedkłada się na efektywność wydatkowania środków publicznych. W ocenie audytorów zalecane jest przeprowadzenie szczegółowej kontroli wszystkich zleceń i zamówień przeprowadzonych w latach 2012 ? 2014, pod względem zasadności i efektywności wydatkowania środków publicznych ze szczególnym ukierunkowaniem na możliwość dochodzenia niesłusznie (nieuzasadnione) poniesionych kosztów zadań?.

I dalej: ?Audytorzy zwracają szczególną uwagę na braki w dokumentacji przetargowej w wyniku czego nie można potwierdzić prawidłowego lub nieprawidłowego dokumentowania czynności oraz czy postępowania zostały przeprowadzone z zachowaniem konkurencyjności. W związku z tym, że nie można jednoznacznie potwierdzić przypadkowego lub celowego takiego działania (np. w celu ukrycia sposobu udzielenia zamówienia), audytorzy zalecają z chwilą podjęcia (potwierdzenia) takich informacji, zawiadomienie odpowiednich służb o podejrzeniu popełnienia przestępstwa?.

Burmistrz Artur Tusiński poinformował, że zawiadomione zostały odpowiednie organy.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.