07 06 2019

Kolejne podejście do toru rowerowego w Milanówku

07.06.2019, godz.: 12:58
Kolejne podejście do toru rowerowego w Milanówku
fot. Pixabay

Wygląda na to, że Milanówek zamierza próbować do skutku. Mowa o wyłonieniu wykonawcy toru do dirt jumpingu oraz pumptracków. Obiekty służące rowerowym ewolucjom miałyby być gotowe do końca wakacji.

O ile oczywiście to podejście przetargowe zakończy się wreszcie powodzeniem. W mieście ogrodzie mają nadzieję, że tak będzie i na terenie rekreacyjny przy ul. Turczynek powstanie owa inwestycja. Zakłada ona budowę toru rowerowego do dirt jumpu o długości 80 m, od początku zjazdów drewnianych do bandy nawracającej. Szerokość toru wyniesie ok. 28 m. Projekt toru składa się ze zjazdu drewnianego, hopek oraz bandy zawracającej zawiera także małe hopki dla amatorów w tym m.in. stolik oraz miski. W projekcie przewidziano również budowę toru pumptrack o długości ok. 100 m i nawierzchni asfaltowej. Tor tworzy zamkniętą pętlę z alternatywną odnogą przejazdu. Kształt pumptracka został dostosowany do istniejących warunków terenowych oraz istniejącej zieleni.

Przypomnijmy: dirt jumping lub po prostu dirt to dyscyplina rowerowa, która polega na wykonywaniu skoków i różnych ewolucji w powietrzu na specjalnie przygotowanym torze z zastosowaniem rowerów BMX lub MTB. W torach do dirtu często między podjazdem i zjazdem jest duży uskok, nad którym trzeba przelecieć. Z kolei pumptrack ma dużo szybkich zakrętów i muld, dzięki którym jazda po torze niemal nie wymaga pedałowania. Przypomina on trochę tor do narciarskiej jazdy po muldach.

Termin wykonania inwestycji to 30 sierpnia bieżącego roku.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.