15 11 2019

Kino „Wolność” oficjalnie otwarte

15.11.2019, godz.: 10:18
Kino „Wolność” oficjalnie otwarte
Fot. GrodziskNews.pl

Wczoraj odbyło się oficjalne otwarcie kina „Wolność” w grodziskiej Willi Radogoszcz. Sala prezentuje się wyśmienicie i wygląda na to, że Grodzisk wzbogacił się o kolejne znakomite miejsce kultury.

Informacja o powstaniu drugiej sali kinowej w Grodzisku zelektryzowała wielu mieszkańców. Kino studyjne, które zostało zaaranżowane w Willi Radogoszcz spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród mieszkańców. Wczoraj odbyło się oficjalne otwarcie nowej sali projekcyjnej.

Pomysłodawcą utworzenia sali kinowej w Radogoszczy był dyrektor Centrum Kultury Paweł Twardoch. – Od dłuższego czasu był pomysł utworzenia drugiej sali kinowej w grodziskim Centrum Kultury, ale ze względu na to, że byłaby to dość skomplikowana i kosztowna operacja – konieczne byłoby dobudowanie nowego skrzydła – pomysł ten póki co „leży w szufladzie”. Przyglądając się sytuacji na rynku kinowym w Polsce zauważyliśmy jednak, że powstają małe klimatyczne sale. Ludzie chcą przyjść do kina np. bez degustacji, bez popcornu, bez dodatkowych zapachów i właśnie to nasze kino „Wolność” właśnie takim kinem jest, nie będzie można tutaj wnosić pożywienia – mówił wczoraj Paweł Twardoch. – Co prawda nie dysponujemy tutaj typowym projektorem kinowym DCB, ale będziemy mogli tutaj wyświetlać filmy, które są dostępne na Blu-Rayu, a warto podkreślić, że bardzo wiele ambitnych dzieł jest dostępnych właśnie na tym nośniku – dodał.

Dyrektor grodziskiego Centrum Kultury podkreślił również, że na repertuar kina „Wolność” wpływ będą mieli także sami mieszkańcy. – To kino będzie też takim „kinem na życzenie”, bo często trafiają do nas pytania czy moglibyśmy powtórzyć jakiś film, czy wyświetlić taki, który nie był obecny w dużym kinie – niestety mając tylko jedną salę zawsze stoimy przed trudnym wyborem jakie filmy wybrać. Będziemy więc słuchać próśb mieszkańców. Zależy nam na tym, aby mieszkańcy się dobrze w tym kinie czuli – zaznaczył Twardoch.

W tym roku Grodzisk otrzymał dotację na e-usługi, dzięki czemu powstanie m.in. kompletnie nowy system sprzedaży biletów. – W tej chwili wiąże się to z pewnymi utrudnieniami, ale w styczniu lub lutym zostanie on uruchomiony. Bilety na wszystkie wydarzenia będzie można kupić w galerii na PKP, w Radogoszczy, w kinie CK oraz w Mediatece – podkreślił Paweł Twardoch.

Nad częścią merytoryczną będzie czuwał Łukasz Nowacki, prowadzący Grodziskiego Klubu Filmowego i specjalista ds. historii miasta w Grodzisku. – Miło mi gościć tutaj Państwa. Willa Radogoszcz ma olbrzymie tradycje kulturotwórcze sięgające lat powojennych. Cieszę się, że w 15. rocznicę Grodziskiego Klubu Filmowego otrzymujemy drugą salę kinową, kino studyjne. Postaramy się tutaj z Agatą Dymną i Aldoną Józefowicz, które są częścią tego zespołu, zapewnić mieszkańcom jak najlepsze wrażenia z przebywania w tym kinie. Mam nadzieję, że w tym miejscu posmakujecie Państwo świetnego kina, a nie popcornu, że będzie się liczył przede wszystkim ten osobisty kontakt ze sztuką filmową. Liczę na to, że to miejsce będzie obrastać w kolejne wydarzenia, że mieszkańcy będą w Radogoszczy częstszymi gośćmi – mówił Nowacki.

Po krótkich przemówieniach mogliśmy sprawdzić, jak prezentuje się i działa nowe kino – wyświetlono znakomity film Petera Farrelly’ego „Green Book” z Viggo Mortensenem w roli głównej. I musimy przyznać – kino „Wolność” robi wrażenie. Sala wygląda bardzo estetycznie i elegancko, fotele są wygodne, a część techniczna nie budzi żadnych zastrzeżeń – obraz jest ostry, dźwięk czysty, sala dobrze nagłośniona. Nic tylko oglądać.

A będzie co. Dziś pierwszy seans. O godz. 20.00 wyświetlony zostanie bardzo dobry film Feliksa von Groeningena „Mój piękny syn”. Zachęcamy do odwiedzenia Radogoszczy. Poniżej repertuar kina „Wolność” na najbliższe dni.

15.11(piątek)
20:00 – Mój piękny syn
16.11 (sobota)
17.30 – Mój piękny syn
20.00 – Diego
17.11 (niedziela)
17.30 – Diego
20.00 – Serce Jamajki PREMIERA OGÓLNOPOLSKA
18.11 („PROBLEMOWY” poniedziałek)
19.00 – Mój piękny syn
19.11 („DOKUMENTALNY” wtorek)
19.00 – Diego
20.11 („MUZYCZNA” środa)
19.00 – Serce Jamajki
21.11 (czwartek)
KINO NIECZYNNE

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi