TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

14

12 2015

Kiedy pojedziemy EN95?


Grodzisk News


Kiedy pojedziemy EN95? - Grodzisk News


W ostatni piątek do grodziskiej lokomotywowni wrócił skład EN95 Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Kiedy znów zacznie wozić pasażerów?


reklama Grodzisk mazowiecki

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Po ponad półtorarocznej nieobecności pociąg ten ponownie pojawił się w Grodzisku. 11 grudnia można go było zobaczyć jak stał w peronach na przystanku Grodzisk Mazowiecki Radońska podczepiony pod lokomotywę. Pojazd ten został dostosowany zarówno do obecnego napięcia 600V, jak i 3000V, czyli tego, na które niebawem sieć WKD zostanie przełączona. Pasażerów pewnie ucieszy fakt, że został on wyposażony w system łączności bezprzewodowej WiFi.

Kiedy jednak będzie się można nim przejechać? ? Na razie nie wiadomo. Obecnie prowadzone są odbiory pojazdu. Jak zakończą się pozytywnie, wtedy jednostka będzie mogła znów wozić pasażerów. Nie możemy obiecać, czy stanie się to przed zbliżającymi się świętami, czy jednak dopiero po Nowym Roku ? mówi nam Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD.

PESA zgodnie z umową miała oddać EN95 pod koniec września 2014 r. Opóźnienie wynosi więc grubo ponad rok. WKD prawdopodobnie naliczy kary umowne za znaczne przekroczenie ustalonego terminu. Jednak jej wysokość będzie znana dopiero po oddaniu składu do eksploatacji.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.