reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

28

04 2023

Kasa dla strażaków na zakup samochodów i remonty strażnic. Nasze OSP z dotacjami


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Mat. prasoweKasa dla strażaków na zakup samochodów i remonty strażnic. Nasze OSP z dotacjami - Grodzisk News


Ponad 2 mln zł otrzyma łącznie 28 jednostek OSP z subregionu warszawskiego zachodniego. W gronie tym znalazły się również ochotnicze remizy z naszego powiatu: OSP Żelechów i OSP Jaktorów.


Nowe lekkie, średnie lub ciężkie wozy bojowe zakupi 11 ochotniczych straży pożarnych – władze województwa przeznaczyły na ten cel 1,5 mln zł. Gminy, które ubiegały się o środki na zakup specjalistycznych pojazdów, mogły otrzymać maksymalnie 150 tys. zł.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Maksymalny wymiar dofinansowania na nowy ciężki wóz strażacki otrzymali właśnie strażacy ochotnicy z Żelechowa (gm. Żabia Wola). Za otrzymane pieniądze OSP Żelechów zakupi ciężki
samochód ratowniczo-gaśniczy wraz pełnym osprzętem.

Jednostki OSP mogły się również ubiegać o dofinansowanie na remonty i modernizacje strażnic. Maksymalna kwota dotacji na ów cel wynosiła zaś 40 tys. zł, a w takim właśnie wymiarze pieniądze dostali strażacy z OSP Skuły (gm. Żabia Wola), OSP Osiny (gm. Baranów), tylko... kilkanaście złotych mniej na remont obiektu dostała jednostka z Jaktorowa.

Łacznie kasa na remonty i modernizacji trafi do 17 beneficjentów na łączną sumę 640 tys. zł.

– Mazowieccy druhowie od lat otrzymują wsparcie finansowe i rzeczowe. Dofinansowujemy zarówno zakup samochodów bojowych, jak i remonty czy modernizacje strażnic. W tym roku do jednostek OSP z Mazowsza trafi 111 nowych wozów ratowniczo-gaśniczych za ponad 15 mln zł. Mamy świadomość, że ta pomoc dla wielu samorządów jest jedyną szansą na doposażenie jednostek OSP – mówi Adam Struzik, marszałek Mazowsza.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.