reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

28

04 2023

Kasa dla strażaków na zakup samochodów i remonty strażnic. Nasze OSP z dotacjami


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Mat. prasoweKasa dla strażaków na zakup samochodów i remonty strażnic. Nasze OSP z dotacjami - Grodzisk News


Ponad 2 mln zł otrzyma łącznie 28 jednostek OSP z subregionu warszawskiego zachodniego. W gronie tym znalazły się również ochotnicze remizy z naszego powiatu: OSP Żelechów i OSP Jaktorów.


Nowe lekkie, średnie lub ciężkie wozy bojowe zakupi 11 ochotniczych straży pożarnych – władze województwa przeznaczyły na ten cel 1,5 mln zł. Gminy, które ubiegały się o środki na zakup specjalistycznych pojazdów, mogły otrzymać maksymalnie 150 tys. zł.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Maksymalny wymiar dofinansowania na nowy ciężki wóz strażacki otrzymali właśnie strażacy ochotnicy z Żelechowa (gm. Żabia Wola). Za otrzymane pieniądze OSP Żelechów zakupi ciężki
samochód ratowniczo-gaśniczy wraz pełnym osprzętem.

Jednostki OSP mogły się również ubiegać o dofinansowanie na remonty i modernizacje strażnic. Maksymalna kwota dotacji na ów cel wynosiła zaś 40 tys. zł, a w takim właśnie wymiarze pieniądze dostali strażacy z OSP Skuły (gm. Żabia Wola), OSP Osiny (gm. Baranów), tylko... kilkanaście złotych mniej na remont obiektu dostała jednostka z Jaktorowa.

Łacznie kasa na remonty i modernizacji trafi do 17 beneficjentów na łączną sumę 640 tys. zł.

– Mazowieccy druhowie od lat otrzymują wsparcie finansowe i rzeczowe. Dofinansowujemy zarówno zakup samochodów bojowych, jak i remonty czy modernizacje strażnic. W tym roku do jednostek OSP z Mazowsza trafi 111 nowych wozów ratowniczo-gaśniczych za ponad 15 mln zł. Mamy świadomość, że ta pomoc dla wielu samorządów jest jedyną szansą na doposażenie jednostek OSP – mówi Adam Struzik, marszałek Mazowsza.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.