reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

23

06 2023

Już wiemy kiedy przedterminowe wybory na wójta Jaktorowa


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsJuż wiemy kiedy przedterminowe wybory na wójta Jaktorowa - Grodzisk News


Premier wydał rozporządzenie dotyczące przedterminowych wyborów na wójta Jaktorowa. Zmiana na tej funkcji musi nastąpić, ponieważ dotychczasowy gospodarz gminy nie może dalej wykonywać mandatu ze wzgledu na prawomocny wyrok sądu. Z rozporządzenia wynika, iż wybory odbędą się w sierpniu.


Premier wydał rozporządzenie dotyczące przedterminowych wyborów na wójta Jaktorowa. Zmiana na tej funkcji musi nastąpić, ponieważ dotychczasowy gospodarz gminy nie może dalej wykonywać mandatu ze wzgledu na prawomocny wyrok sądu. Z rozporządzenia wynika, iż wybory odbędą się w sierpniu.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Płocki sąd okręgowy podtrzymał wyrok pierwszej instancji stwierdzający, że dotychczasowy wójt Maciej Ś. nie dopełnił obowiązku sprawdzenia, czy osoby wnoszące o wpisanie ich do rejestru wyborców rzeczywiście mieszkały na terenie gminy.

Sąd pierwszej instancji napisał w orzeczeniu wyroku, że Maciej Ś. „od 3 lipca do 16 listopada 2014 r. jako funkcjonariusz publiczny, pełniąc w tym czasie funkcje wójta gminy, nie dopełnił ciążącego na nim obowiązku polegającego na sprawdzeniu, czy osoba wnosząca wniosek o wpisanie do rejestru wyborców spełnia warunki stałego zamieszkania na obszarze gminy”. Sprawa dotyczyła 15 nazwisk.

Wyrok podtrzymany w maju przez sąd okręgowy oznaczał, że wójt nie może dalej pełnić swojej funkcji i muszą zostać rozpisane wybory przedterminowe. Rozporządzenie w tej sprawie wydał 22 czerwca Prezes Rady Ministrów i wyznaczył termin wyborów uzupełniających na 6 sierpnia od godz. 7.00 do 21.00.

Do 14 lipca jest z kolei czas na zgłaszanie kandydatów w wyścigu wyborczym.

Pełen kalendarz wyborczy można sprawdzić TUTAJ.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.