TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

27

03 2021

Jeszcze w tym roku nowe drogi w sąsiedztwie Milanówka


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Mat. prasoweJeszcze w tym roku nowe drogi w sąsiedztwie Milanówka - Grodzisk News


Niebawem rozpocznie się realizacja trzech zadań inwestycji w Grudowie sąsiadującym z Milanówkiem. Jeszcze w tym roku mieszkańcy skorzystają z nowego odcinka ścieżki rowerowej. Powstanie też ważny odcinek sieci wodociągowej.


Przedsięwzięcie budowlane pn. „Rozbudowa drogi gminnej nr 310108W klasy L z Grudowa do Falęcina wraz z budową sieci wodociągowej (spinka Brwinów – Falęcin)” obejmuje aż trzy zadania. Spośród ośmiu ofert zgłoszonych do przetargu została wyłoniona najkorzystniejsza. Firma ROBOKOP Grzegorz Leonowicz z siedzibą w Milanówku już niedługo przystąpi do wykonywania zadań. Koniec realizacji całej inwestycji przewidywany jest na połowę 2021 r., bowiem wykonawca ma na jej realizację 4 miesiące od dnia podpisania umowy – podaje brwinowska gmina, do której administracyjnie Grudów przynależy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– Wszystko wskazuje na to, że jeszcze tego lata będzie można udać się rowerem nowym odcinkiem ścieżki rowerowej, która będzie kontynuacją biegnącej aktualnie ulicą Sochaczewską w Brwinowie i kończącej się przy skrzyżowaniu w Grudowie. Nowa droga rowerowa o długości 620 m sięgnie granicy z Falęcinem. Stanowi ona pierwsze zadanie inwestycji i jednocześnie mieści się w ramach dużego przedsięwzięcia inwestycyjnego pn. „Rozwój systemu dróg rowerowych w Gminie Brwinów – etap II” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju. Na realizację tego projektu gmina otrzymała ponad 4,5 mln dotacji, której środki wsparły budowę dróg rowerowych wzdłuż ul. Pruszkowskiej w Brwinowie, przebudowę chodnika wzdłuż ul. Piłsudskiego w Brwinowie, budowę ścieżki na odcinku od ronda obwodnicy wsi Moszna do wiaduktu nad Autostradą A2 na granicy z Pruszkowem, budowę ścieżek w Żółwinie wzdłuż ul. Słonecznej, wzdłuż ul. Natalińskiej, ul. Piaseckiego, ul. Poziomki i ul. Malinowej w Otrębusach. Co więcej, z tego samego projektu dofinansowana jest też budowa drogi rowerowej od skrzyżowania w Grudowie do Milanówka, wzdłuż torów PKP. Roboty w ramach tej inwestycji mają ruszyć również w tym roku – opisują urzędnicy.

Druga inwestycji w Grudowie obejmuje przebudowę skrzyżowania dróg wraz z przebudową
i budową zjazdów, budowę chodnika przy posesjach od numeru 1 do 5 oraz przebudowę drogi i ciągu pieszo-rowerowego wraz z budową azylów dla pieszych. Mieszkańcy oraz podróżni będą już niedługo mogli swobodnie i bezpiecznie przemieszczać się pieszo i rowerem w tej okolicy.
Zadanie trzecie dotyczy natomiast budowy odcinka sieci wodociągowej o długości niemal 1200 metrów. – tzw. „spinki”, która połączy istniejące sieci w Falęcinie i w Brwinowie.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.