reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

17

03 2024

Jest wykonawca przebudowy kolejnych dróg w Milanówku


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsJest wykonawca przebudowy kolejnych dróg w Milanówku - Grodzisk News


Urząd Miasta Milanówka wybrał firmę, która najpierw zaprojektuje, a następnie przebuduje ulice Grodeckiego, Leśny Ślad i Spacerową w mieście ogrodzie. Koszt inwestycji to blisko 7 mln zł.


Milanówek zamierzał przeznaczyć na ten cel maksymalnie 7,26 mln zł. Spłynęło pięć ofert z czego trzy mieściły się w zakładanym budżecie, a dwie były znacznie wyższe. Najkorzystniejsza finansowo była propozycja lokalnej firmy ROBOKOP, która zażyczyła sobie 6,9 mln zł. I to ona została wybrana przez milanowski magistrat.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przypomnijmy. Wykonawca będzie miał zadanie do zrealizowania w formule „projektuj i buduj”. W zakres części projektowej wchodzi: uzyskanie materiałów wyjściowych do wykonania dokumentacji projektowej; badań, uzgodnień, pozwoleń, zgód, opinii, etc. niezbędnych do wykonania tejże dokumentacji; jak również uzyskanie prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę albo skutecznego zgłoszenia robót budowlanych oraz wykonanie projektu zagospodarowania terenu i architektoniczno-budowlanego. W ramach tej część wchodzi też przygotowanie raportu oddziaływania na środowisko i opracowania organizacji ruch: tymczasowych w okresie robót i stałych po zakończeniu inwestycji.

Dokumentacja obejmie również budowę kanalizacji deszczowej oraz likwidację kolizji energetycznych i teletechnicznych. Wykonawca opracuje również założenia dotyczące budowy jezdni i chodników, a także przebudowy zjazdów do posesji.

Po zakończeniu części projektowej firma wykonawcza zabierze się do przebudowy po akceptacji projektu przez milanowski magistrat. Dodajmy jeszcze, że ul. Grodeckiego zostanie przebudowana na odcinku od skrzyżowania z ul. Krasińskiego do skrzyżowania z ul. Podgórną; ul. Leśny Ślad objęta będzie modernizacją na odcinku od Krasińskiego do Podgórnej. Wreszcie ul. Spacerowa zyska nową jakość od krzyżówki z ul. Mickiewicza do Skrzyżowania z ul. Krasińskiego.

Firma ROBOKOP będzie miała 1,5 roku na realizację zadania.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

A Łączna? Niszczymy sobie samochody a stary nowy kandydat na radnego wisi na jednym z ogrodzeń na tejże ulicy i przemawia do ludzi z baneru -uczciwość i profesjonalizm. Miał swój czas ale zmarnował go na sprzeciw dla Burmistrza. Co jest ważna dla mieszkańca? Drogi, bezpieczeństwo i żeby się nie wstydzić swojego miasta w rozmowie i mieszkańcami sąsiednich miejscowości. Ci sąsiedzi dzisiaj wiecie co mówią o Milanówku? Nędza i paździerze. Drogi z PRLu powybijane. Łaczna jest taką drogą a mieszka tu dużo ludzi bo zaraz są Berliny. Jeżdżą tutaj autobusy a to jest już probierz ważności. Radny nie próbował nawet kierować tutaj środki na łatanie wybojów bo jakby to wyglądało że on rozmawia z burmistrzem. Takim radnym my już dziękujemy.

Robert Boniecki z Milanówka
28-03-2024 04:16
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.