TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

24

07 2021

Jest wykonawca łącznika między Daleką a Radońską


Grodzisk News


foto: GrodziskNewsJest wykonawca łącznika między Daleką a Radońską - Grodzisk News


W pierwszym postępowaniu udało się wybrać firmę, która wybuduje ul. Akacjową, czyli drogę łączącą ulice Daleką i Radońską. Inwestycja będzie tańsza o ponad 1,3 mln zł niż zakładał urząd.


reklama Grodzisk mazowiecki

To też raczej uda się znaleźć wykonawcę tej ważnej inwestycji za pierwszym podejściem wiadomo było tuż po otwarciu ofert. Spłynęły dwie z czego jedna mieściła się w zakładanym na 8 mln zł budżecie. I to z dużym zapasem, bowiem firma MABAU z Baniochy zażyczyła sobie 6,69 mln zł, co oznacza, że w budżecie gminy pozostanie ponad 1,3 mln zł. Niespodzianki nie było i urzędnicy przystali na propozycję firmy z Baniochy – to ona będzie realizować tę inwestycję. Niebawem powinno nastąpić podpisanie umowy i inwestycja będzie mogła ruszyć.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Przypomnijmy. Zamówienie zakłada budowę nowej drogi gminnej od ul. Dalekiej do ul. Nowej i całkowitą przebudowę ul. Akacjowej, w taki sposób, aby stanowiły jeden spójny ciąg komunikacyjny aż do ul. Radońskiej. W zakres zadania wchodzi budowa m.in. jezdni o nawierzchni bitumicznej oraz drogi rowerowej z betonu asfaltowego i chodnika z kostki betonowej, budowa ronda na skrzyżowaniu z ul. Montwiłła, odwodnienia i przepustu drogowego oraz budowa oświetlenia ulicznego.

Termin realizacji zamówienia wyznaczono na 12 miesięcy od daty podpisania umowy.

Jest wykonawca łącznika między Daleką a Radońską - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Czy mapa poglądowa jest dobrze wykonana i będzie między Daleką a Montwiłła taki dziwny łuk? Na mapach geoportalu (http://grodzisk.geoportal2.pl wygląda że będzie prosta droga wzdłuż działek nowego US i szeregowców na Staszica.

Ernest
26-07-2021 10:31

Czy możecie opublikować, dokładniejszy przebieg tego łącznika? Ten schematyczny jest dość niedokładny i budzi pewne wątpliwości mieszkańców tej okolicy.

Robert
26-07-2021 12:10

Niech Urzad Miasta przy projektowaniu nowej ul. Akacjowej ma na uwadze połączenie drogowe z trzema działkami na funkcie drogowe, gdzie jest właścicielem w tym obrębie, i o przywrócenie ul. Niemcewicza.

Zainteresowana
24-08-2021 08:31
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.