TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

30

05 2023

Jest wykonawca drogi rowerowej wzdłuż trasy 719


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Grodziscy urzędnicy wybrali firmę, która wybuduje ścieżkę rowerową, ciąg pieszo-rowerowy oraz chodnika wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 719.


Jazda na rowerze w kierunku Jaktorowa ma być niebawem znacznie bezpieczniejsza. Mimo wyższej ceny niż zakładano, Grodzisk wybrał ofertę w postępowaniu na budowę drogi rowerowej, ciągu pieszo-rowerowego i chodnika wzdłuż trasy 719 od skrzyżowania z ul. Chełmońskiego do granicy z gminą Jaktorów. Gmina zamierzała wydać na ten cel 8 mln zł, ale najniższa oferta opiewała na 9,22 mln zł, którą złożyła firma PACHOLCZYK z Milanówka. Druga propozycja opiewała na blisko 12,5 mln zł.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Burmistrz Grodziska Grzegorz Benedykciński w rozmowie z nami zaznaczył, że jeżeli ta niższa oferta przejdzie weryfikację merytoryczną, to zostanie wybrana. – Sytuacja na rynku budowlanym jasno pokazuje, że ceny cały czas idą w górę. Jeżeli więc niższa oferta przejdzie pozytywnie weryfikację formalno-merytoryczną, będziemy chcieli ją wybrać i ruszyć z inwestycją – mówił 18 maja grodziski włodarz.

I tak też się stało. W poniedziałek gmina podała informację o wyborze najkorzystniejszej oferty. Jest to oczywiście ta złożone przez firmę z Milanówka.

W ramach zadania wykonawca rozbierze istniejące nawierzchnie w pasie drogowym drogi wojewódzkiej. Zakres robót obejmuje rozbiórki nawierzchni bitumicznych, nawierzchni z betonu cementowego, z kostki i płyt betonowych, wraz z istniejącymi podbudowami, obramowań typu krawężniki, obrzeża itp. Wykonawca pobuduje odwodnienie drogi, przepusty pod zjazdami i drogami poprzecznymi; przebuduje obecne przepusty, a także ustawi krawężniki, wybuduje nawierzchnie ścieżek i chodnika. Ważnym elementem inwestycji będzie wykonanie przejścia dla pieszych przez drogę wojewódzką nr 719 w rejonie skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 579 sterowanego sygnalizacją świetlną.

Łącznie zostanie wybudowanych około 3 km nowych tras rowerowych. Inwestycja będzie realizowana z Programu Bezpieczne Drogi prowadzonego przez spółkę Centralny Port Komunikacyjny.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz naRegulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.