TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

03

03 2023

Jest przetarg na przebudowę ul. Pigwowej


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Powiatowy Zarząd Dróg Powiatu Grodziskiego ogłosił przetarg na przebudowę ul. Pigwowej w Książenicach wraz z budową ronda na skrzyżowaniu z ulicami Dębowej, Jabłoniowej i Owocowej.


W pierwszej połowie lutego informowaliśmy, że przebudowa drogi powiatowej 1502W czyli ul. Pigwowej właśnie zostanie dofinansowana kwotą 6 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Teraz Powiatowy Zarząd Dróg Powiatu Grodziskiego ogłosił przetarg na realizację tego zadania.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Zamówienie obejmuje przebudowę drogi 1502W czyli ul. Pigwowej w Książenicach od skrzyżowania z ulicami Dębowej, Jabłoniowej i Owocowej do granic powiatu (w kierunku Żółwina). Z kolei samo wspomniane skrzyżowanie ma zostać przebudowane na rondo. Zgodnie z zamówieniem jezdnia na ul. Pigwowej ma mieć sześć metrów szerokości, a nawierzchnia ma zostać wykonana z mieszanki grysowo-mastyksowej. Ponadto wzdłuż jezdni zostaną wybudowane: ścieżka pieszo-rowerowa z betonu asfaltowego oraz chodnik. Średnica wyspy środkowej ronda, które powstanie na skrzyżowaniu z ulicami Dębowej, Jabłoniowej i Owocowej ma wynieść 10 metrów.

Kiedy droga będzie gotowa? Wykonawca będzie miał pięć miesięcy od daty podpisania umowy. Jeżeli uda się rozstrzygnąć postępowanie za pierwszym podejściem, wszystkie prace mogą zostać zakończone do końca lata.

Jest przetarg na przebudowę ul. Pigwowej - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.