TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

07

02 2021

Jest nowy raport resortu zdrowia


Grodzisk News


foto: PixabayJest nowy raport resortu zdrowia - Grodzisk News


Ministerstwo Zdrowia podało dane dotyczące epidemii w poszczególnych regionach, jak i w całym kraju. Jak wygląda sytuacja w naszym powiecie?


reklama Grodzisk mazowiecki

Według raportu MZ, minionej doby w powiecie grodziskim u 16 osób wykryto zakażenie koronawirusem, co daje 1,65 zakażenia na 10 tys. mieszkańców. Dla porównania w powiecie pruszkowskim było 36 nowych przypadków (2,16), żyrardowskim – 16 (2,12), warszawskim zachodnim – 21 (1,76). Jeżeli chodzi o pozostałe dane z powiatu grodziskiego to: 826 osób objętych jest kwarantanną, wykonano 109 testów, nie było zgonów związanych z epidemią.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki


Koronawirus w Polsce

W całym kraju minionej doby zanotowano niewiele ponad 4,7 tys. przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (744), pomorskiego (554), wielkopolskiego (484), śląskiego (393), kujawsko-pomorskiego (381), dolnośląskiego (244), zachodniopomorskiego (228), małopolskiego (226), warmińsko-mazurskiego (214), lubelskiego (201), łódzkiego (200), lubuskiego (197), podkarpackiego (191), podlaskiego (133), świętokrzyskiego (125), opolskiego (82). 131 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną. W ciągu doby wykonano ponad 31 tys. testów.

Z powodu COVID-19 zmarły 72 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 211 osób. Od początku pandemii koronawirusa wykryto u ponad 1,5 mln osób. Ozdrowiało już ponad 1,3 mln ludzi.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.