TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

12

03 2019

Jarper obsłuży grodziski system śmieciowy na nowych zasadach


Grodzisk News


Jarper obsłuży grodziski system śmieciowy na nowych zasadach - Grodzisk News


Zgodnie z zapowiedziami włodarzy Grodzisk wybrał ofertę w przetargu na obsługę systemu śmieciowego na nowych zasadach. Firma Jarper zainkasuje za to zadanie ponad pięć milion złotych.


reklama Grodzisk mazowiecki

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Pod koniec stycznia magistrat zakończył przetarg na obsługę śmieciową po nowemu. Dotychczas odpady segregowane były na 3 frakcje, obecnie nałożono wymóg segregacji na 5 frakcji, co spowodowało podniesienie kosztu odbioru odpadów. Ponadto można się było spodziewać podwyżek ze względu na sytuację śmieciową na Mazowszu: likwidacja wysypisk spowodowała, że firmy stające do przetargów muszą oferować dużo wyższe ceny za wywóz odpadów. A przepisy ustawy mówią, iż gminy nie mogą z własnej kieszeni dopłacać za odbiór śmieci.

Tak też się stało. Jedyna oferta firmy Jarper osiągnęła pułap 5,2 mln zł. Wiadomo było, że magistrat nie ma specjalnego pola manewru i będzie musiał wybrać ofertę, aby zapewnić płynność działania systemu.

I tak też się stało, propozycja Jarpera przeszła weryfikację formalno-merytoryczną. Pod uwagę brano dwa kryteria: 60 procent stanowiła cena, a 40 udział pojazdów spełniających wymagania tzw. EURO 5, dotyczące m.in. zasad ochrony środowiska.

💬︎   dodaj komentarz

Grodzisk i gmina liczy 43 tys mieszkańców w przybliżeniu
43000 razy 19 złotych daje 817000 miesięcznie razy 12 daje 9804000
Jeżeli Jarper pobiera 5.2 mln za tę usługę.

co się dzieje z kwotą 4604000 którą nadpłacamy ?
Może nie potrafię liczyć ? Może ktoś to wyliczyć lepiej ?

Marek
12-03-2019 14:14

Od samego początku, takie założenia były, żeby to był tajny podatek dla gmin.
Ja już liczyłem to wcześniej po starych stawkach i podobnie wychodziło.

Hubert
12-03-2019 17:57

Szanowny autor artykułu jest łaskaw kłamać.
Do końca 2019 nie ma obowiązku "sergregacji na 5 frakcji'.
Ponadto, 6 frakcję śmieci mogą stanowić oświadczenia Wielkiego 13.

Kriss Gorre
12-03-2019 20:16

Znajomi Królika też mają wydatki.

Kriss Gorre
12-03-2019 20:33

To sie dzieje, ze kasa gminy jest pusta i zeby splacac dotychczas zaciagniete kredyty trzeba zaciagac kolejne na ich splate... nie ma pieniedzy na realizacje zadnej przedeyborczej obietnicy, a armia kolesi, radnych, firm z grupy interesu trzeba utrzymac... a ta armia rosnie. Za nasza kase w urzedach i jednostkach samorzadowych pracuja cale rodziny radnych O. i Śl. z ugrupowania burmistrza rzadzacego od lat Ziemia Grodziska. Na dzien dobry radni tej kadencji radni dali sibie podwyzki diet, a ze sa to glownie nauczyciele i z takich srodowisk sie wywodza, to niedawno dali sobie podwyzki dodatkow do pensji dla nauczycieli pochodzacych ze srodkow samorzadowych. No i te firmy zaprzyjaznione z naszymi deweloperami.... przyklad, dlaczego wszystkie swietlice wybudowala ostatnio firma sklad budowlany z książenic. I na koniec stoja nie tylko inwestycje ale i wszelkue biezace naprawy drog. A to idzie w parze z podnoszonymi co roku podatkami gruntowymi i wprowadzonymi oplatami parkingowymi w calym miescie. Glosujcie dalej na ta ekipe... 23 lata rzadow za malo zrujnowalo miasto... tak zrujnowalo, stawy czy skwerki to niecwszystko. Zadluzenie gminy to juz ponad 1/3 budzetu gminy i kazdego roku rosnie...

Kosciol
13-03-2019 10:50
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.