TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

12

03 2019

Jarper obsłuży grodziski system śmieciowy na nowych zasadach


Grodzisk News


Jarper obsłuży grodziski system śmieciowy na nowych zasadach - Grodzisk News


Zgodnie z zapowiedziami włodarzy Grodzisk wybrał ofertę w przetargu na obsługę systemu śmieciowego na nowych zasadach. Firma Jarper zainkasuje za to zadanie ponad pięć milion złotych.


reklama Grodzisk mazowiecki

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Pod koniec stycznia magistrat zakończył przetarg na obsługę śmieciową po nowemu. Dotychczas odpady segregowane były na 3 frakcje, obecnie nałożono wymóg segregacji na 5 frakcji, co spowodowało podniesienie kosztu odbioru odpadów. Ponadto można się było spodziewać podwyżek ze względu na sytuację śmieciową na Mazowszu: likwidacja wysypisk spowodowała, że firmy stające do przetargów muszą oferować dużo wyższe ceny za wywóz odpadów. A przepisy ustawy mówią, iż gminy nie mogą z własnej kieszeni dopłacać za odbiór śmieci.

Tak też się stało. Jedyna oferta firmy Jarper osiągnęła pułap 5,2 mln zł. Wiadomo było, że magistrat nie ma specjalnego pola manewru i będzie musiał wybrać ofertę, aby zapewnić płynność działania systemu.

I tak też się stało, propozycja Jarpera przeszła weryfikację formalno-merytoryczną. Pod uwagę brano dwa kryteria: 60 procent stanowiła cena, a 40 udział pojazdów spełniających wymagania tzw. EURO 5, dotyczące m.in. zasad ochrony środowiska.
Dodaj komentarz

Odpowiadasz na

Grodzisk i gmina liczy 43 tys mieszkańców w przybliżeniu 43000 razy 19 złotych daje 817000 miesięcznie razy 12 daje 9804000 Jeżeli Jarper pobiera 5.2 mln za tę usługę. co się dzieje z kwotą 4604000 którą nadpłacamy ? Może nie potrafię liczyć ? Może ktoś to wyliczyć lepiej ?
Marek


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.