07 04 2020

Jaka sytuacja epidemiologiczna w powiecie?

07.04.2020, godz.: 14:30
Jaka sytuacja epidemiologiczna w powiecie?
fot. GrodziskNews

Choć z dnia na dzień przybywa w Polsce osób zarażonych koronawirusem, w powiecie grodziskim sytuacja wygląda na spokojną. Tak przynajmniej można czytać najnowszy raport grodziskiego Sanepidu.

Mija bowiem dziewiąta doba bez nowych odnotowanych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Na liczniku wciąż mamy zatem w powiecie 16 chorych. Nadal nie zmienia się również liczb osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenia zarażenia – są dwie takie osoby.

Obowiązkową kwarantanną domową objętych jest obecnie 166 mieszkańców powiatu. za 838 dotyczy nadzór epidemiologiczny.

W całej Polsce liczba potwierdzonych przypadków COVID-19 jest 4532 i 111 ofiar śmiertelnych. Tak wynika z danych aktualizowanych o godz. 10.00. Na Mazowszu chorych jest 1065 osób, a 20 zmarło, na Śląsku – 594 przy 26 zmarłych, a na Dolnym Śląsku – 507 i 13 ofiar śmiertelnych.

Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia koronawirusa: 0 800 190 590.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata