reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

17

01 2023

Jak wypadają nasze szkoły w nowym rankingu „Perspektyw”?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: milanowek.plJak wypadają nasze szkoły w nowym rankingu „Perspektyw”? - Grodzisk News


Sprawdzamy jak wypadły szkoły z naszego regionu w najnowszym ogólnopolskim rankingu magazynu „Perspektywy”. W zestawieniu odnajdujemy placówki z Grodziska, Milanówka, Podkowy Leśnej. W ścisłej czołówce jest choćby milanowskie liceum ogólnokształcące.


Ranking opiera się na wynikach maturalnych uczniów danej szkoły oraz ich sukcesach na olimpiadach przedmiotowych, przy czym wyniki matur stanowią aż dwa składniki oceny. Jeden to rezultaty uczniów osiągnięte na egzaminach z przedmiotów obowiązkowych, drugi stanowią wyniki z przedmiotów dodatkowych. Potrzebne do rankingów dane gromadzi się z protokołów komitetów głównych olimpiad, zestawień okręgowych komisji egzaminacyjnych z wynikami matur oraz z Systemu Informacji Oświatowej. W zestawieniu przyjęto zasadę, że osobno będą oceniane szkoły ogólnokształcące i technika.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Na tysiąc liceów ujętych w rankingu ogólnopolskim Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 5 w Milanówku znalazło się na wysokim 12. miejscu, a wśród placówek z Mazowsza zajęło szóstą pozycję – tylko za renomowanymi liceami warszawskimi To znaczący awans w porównania do ubiegłorocznego zestawienia, w którym milanowski ogólniak był 62. w Polsce i 25. w województwie. W obecnym rankingu na Mazowszu wyżej notowane są tylko placówki warszawskie.

Podkowiańskie Liceum Ogólnokształcące sklasyfikowano na 439. miejscu w rankingu ogólnopolskim oraz na 108. w zestawieniu wojewódzkim. Są też dwie grodziskie szkoły. Niepubliczne LO Fundacji Królowej Świętej Jadwigi znalazło się odpowiednio na pozycjach 559. i 130., zaś ogólniak w Zespole Szkół nr 1 uplasował się na miejscach: 808. w Polsce i 173. na Mazowszu.

Spójrzmy jeszcze na rankingi techników. W tym najwyżej z naszych znalazło się technikum w Zespole Szkół nr 2 im. Józefa Bema w Milanówku – na 164. lokacie w zestawieniu głównym oraz na 28. miejscu w klasyfikacji wójewódzkiej.

Grodziskie Technikum Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych nr 2 jest 445. w Polsce i 58 na Mazowszu, zaś Technikum nr 1 w Grodzisku nie zmieściło się wśród 500 najlepszych placówek w kraju. W województwie plasuje się z kolei na 69. miejscu.
Dodaj komentarz

Odpowiadasz na

Tylko nie wybierajcie Krupskiego na burmistrza.
lis


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.