03 04 2016

Jak skomunikować obszar PTO? Mieszkańcu, wypowiedz się

03.04.2016, godz.: 13:40
Jak skomunikować obszar PTO? Mieszkańcu, wypowiedz się
fot. Pixabay

Ostatniego dnia marca w Milanówku wystartowały konsultacje społeczne dotyczące „Studium komunikacyjnego (…) na obszarze Podwarszawskiego Trójmiasta Ogrodów”. Potrwają do 14 kwietnia, a każdy głos mieszkańców wydaje się niezwykle istotny.

Magistrat zachęca milanowian do aktywnego wyrażania opinii w ankietach, ponieważ to od nich w duże mierze zależeć będzie rozbudowa infrastruktury mającej jak najlepiej skomunikować Podwarszawskie Trójmiasto Ogrodów.

„Studium komunikacyjne obejmujące wszystkie gałęzie transportu pasażerskiego i towarowego na obszarze Podwarszawskiego Trójmiasta Ogrodów” to dokument, który stanie się podstawą polityki transportowej na terenie miast PTO – Brwinowa, Milanówka i Podkowy Leśnej. Składa się z trzech części: diagnostycznej, która opiera się na analizie danych zastanych oraz badaniach przeprowadzonych przez firmę Lokalne Badania Społeczne, a także na przeprowadzonym pomiarze ruchu. Diagnoza była podstawą do stworzenia części strategicznej i operacyjnej, które przedstawiają misję i wizję obszaru pod kątem transportu oraz poszczególne działania, które należy podjąć by osiągnąć założony przyszły stan – informuje milanowski magistrat.

Infrastruktura transportowa PTO opiera się zarówno o rozbudowaną sieć dróg powiatowych, wojewódzkich i krajowych, jak i o dostępność kolejową – zarówno WKD jak i linii kolejowej nr 447. Transport kolejowy cieszy się zainteresowaniem mieszkańców, zwłaszcza w odniesieniu do połączenia z Warszawą. Sieć przystanków sprawia, że ten rodzaj komunikacji jest szeroko dostępny, jednak brakuje infrastruktury mu towarzyszącej – parkingów czy miejsc postojowych dla rowerów.

Uwagi do dokumentu można zgłaszać mailowo pod adresem: tadeusz.marczyk@brwinow.pl (w tytule wiadomości należy wpisać „Konsultacje PTO”) lub pisemnie do Urzędów Miast PTO.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.