TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

13

07 2015

Jak rozwiązać psi kłopot?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Widok psich kup, na ulicach, chodnikach i trawnikach to codzienność w większości polskich gmin. Właściciele czworonogów często nie poczuwają się do sprzątania po swoich pupilach, mimo takiego obowiązku. W Podkowie Leśnej mieszkańcy postanowili wzajemnie się dopingować do sprzątania, ale czy to wystarczy?


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Na ulicach miasta pojawiły się kartki umieszczone przez właścicieli okolicznych posesji. W swoich apelach o sprzątanie psich odchodów używają zdecydowanych słów, co widać chociażby na poniższej fotografii

psie kupy komunikat fot arturtusinski podkowa pl

Również podkowiańscy włodarze przypominają o tym, iż sprzątanie po pupilach jest obowiązkiem wynikającym z ustawy i w związku z tym ? zapisanym wprost w gminnym Regulaminie utrzymania porządku i czystości. W całej sprawie dostrzegają jednocześnie drugą stronę medalu. ? Sprzątanie po psie powinno być czynnością rutynową, która nikogo nie zaskakuje i nie zadziwia, jednak tak nie jest. Mam też świadomość, że przyczyną z jednej strony jest brak nawyku, a z drugiej mało koszy w Podkowie, do którym można byłoby takie zawiniątko wrzucić i nie musieć z nim chodzić przez pół miasta. Choć nie jest to usprawiedliwieniem dla pozostawionej psiej ?niespodzianki? pod cudzą furtką. Problem istnieje, a jego rozwiązanie leży w naszych (mieszkańców) rękach ? podkreśla burmistrz Artur Tusiński.

Magistrat zebrał już oferty na zakup koszy oraz pojemników z workami na psie nieczystości. Ale? Mam wątpliwości, czy zakup pojemników z workami jest zasadny i późniejsze ich uzupełnianie, biorąc pod uwagę duży wydatek i skromny budżet. Może wystarczyłyby same kosze, dostawiane na ulicach w miarę możliwości finansowych, a w torebkę każdy zaopatrzyłby się sam wychodząc z domu? Czy kampania edukacyjna i informacyjna (np.wywieszenie tabliczek) przyniesie efekty? Czy Rada Miasta powinna wprowadzić kary finansowe? Te pytania kieruję do mieszkańców, jestem ciekaw państwa opinii ? przyznaje burmistrz, zapraszając do dyskusji na ten temat.

💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.