reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

13

07 2015

Jak rozwiązać psi kłopot?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Jak rozwiązać psi kłopot? - Grodzisk News


Widok psich kup, na ulicach, chodnikach i trawnikach to codzienność w większości polskich gmin. Właściciele czworonogów często nie poczuwają się do sprzątania po swoich pupilach, mimo takiego obowiązku. W Podkowie Leśnej mieszkańcy postanowili wzajemnie się dopingować do sprzątania, ale czy to wystarczy?


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Na ulicach miasta pojawiły się kartki umieszczone przez właścicieli okolicznych posesji. W swoich apelach o sprzątanie psich odchodów używają zdecydowanych słów, co widać chociażby na poniższej fotografii

psie kupy komunikat fot arturtusinski podkowa pl

Również podkowiańscy włodarze przypominają o tym, iż sprzątanie po pupilach jest obowiązkiem wynikającym z ustawy i w związku z tym ? zapisanym wprost w gminnym Regulaminie utrzymania porządku i czystości. W całej sprawie dostrzegają jednocześnie drugą stronę medalu. ? Sprzątanie po psie powinno być czynnością rutynową, która nikogo nie zaskakuje i nie zadziwia, jednak tak nie jest. Mam też świadomość, że przyczyną z jednej strony jest brak nawyku, a z drugiej mało koszy w Podkowie, do którym można byłoby takie zawiniątko wrzucić i nie musieć z nim chodzić przez pół miasta. Choć nie jest to usprawiedliwieniem dla pozostawionej psiej ?niespodzianki? pod cudzą furtką. Problem istnieje, a jego rozwiązanie leży w naszych (mieszkańców) rękach ? podkreśla burmistrz Artur Tusiński.

Magistrat zebrał już oferty na zakup koszy oraz pojemników z workami na psie nieczystości. Ale? Mam wątpliwości, czy zakup pojemników z workami jest zasadny i późniejsze ich uzupełnianie, biorąc pod uwagę duży wydatek i skromny budżet. Może wystarczyłyby same kosze, dostawiane na ulicach w miarę możliwości finansowych, a w torebkę każdy zaopatrzyłby się sam wychodząc z domu? Czy kampania edukacyjna i informacyjna (np.wywieszenie tabliczek) przyniesie efekty? Czy Rada Miasta powinna wprowadzić kary finansowe? Te pytania kieruję do mieszkańców, jestem ciekaw państwa opinii ? przyznaje burmistrz, zapraszając do dyskusji na ten temat.

💬︎   dodaj komentarz

Wczoraj w Grodzisku na Kościuszki vis a vis Centrum Kultury "pańcia" z
pieskiem typu owczarek niemiecki nawet nie zauważyła jak jej pupil
zostawił idąc trzy wielkie kupy na środku chodnika.... Jak zwróciłam jej
uwagę udała że nie słyszy...cóż kulturka

gość
14-07-2015 08:52

Najlepsze jest jak ktos wychodzi z pieskiem ze swojego bloku. Idzie pod inny blok na trawnik zdala od wlasnego balkonu i piesek robi kupe a ta osoba jakby nigdy nic wraca do siebie. Co tam wazne ze ona ma czysty trawnik u siebie pod blokiem...

mieszkaniec
14-07-2015 12:48

chyba, że osoba z innego bloku przyjdzie pod ten, wtedy jest 1:1, choć nie o to tutaj przecież chodzi...

mirek
18-07-2015 15:22

pokaż wszystkie komentarze (4)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.