06 05 2019

Jak przebiegła rekrutacja do grodziskich przedszkoli?

06.05.2019, godz.: 14:01
Jak przebiegła rekrutacja do grodziskich przedszkoli?
fot. GrodziskNews

Pod koniec kwietnia zakończyła się pierwsza tura rekrutacji do grodziskich przedszkoli. Okazuje się, że jeszcze około stu dzieci czeka na zakwalifikowanie do placówek przedszkolnych. Włodarze zapewniają jednak, że miejsc nie zabraknie.

Co to dokładnie oznacza? – Ponad stu kandydatów nie znalazło miejsc w placówkach wskazanych przez rodziców jako tzw. pierwszy wybór. Ogólnie jednak miejsc przedszkolnych mamy wystarczająco dużo dla wszystkich dzieci. Jesteśmy teraz na etapie intensywnej pracy nad weryfikacją wniosków, dyrektorzy placówek konsultują ze sobą te kwestie, wkrótce rozpoczniemy też rozmowy z rodzicami przedszkolaków na temat jak najdogodniejszego dla nich ulokowania w placówkach, w których mamy miejsca – mówi nam Tomasz Krupski, wiceburmistrz Grodziska. – Jesteśmy teraz w okresie rotacji: część rodziców będzie jeszcze zmieniać decyzję co do wyboru placówki. Gorącą jednak wierze w to, że wszystko przebiegnie pomyślnie. Tym bardziej, iż liczby, o których teraz mówimy są nawet lepsze niż w analogicznym czasie w latach ubiegłych– dodaje.

Zatem gdzie jeszcze miejsca są, a gdzie ich brak? – Na pewno sporo miejsc jest jeszcze w placówce w Wólce Grodziskiej, ale także w punktach przedszkolnych działających przy szkołach, m.in. w Książenicach i Adamowiźnie – Najbardziej zapełnione są samodzielne placówki przedszkolne. Przede wszystkim przedszkola numer jeden, cztery i siedem. Wytrwale pracujemy nad tym, aby pogodzić preferencje rodziców z możliwościami, które mamy – dodaje Krupski.

W razie potrzeby 16 sierpnia ma się rozpocząć rekrutacja uzupełniająca. – Założenie jest takie, aby 27 sierpnia dopiąć listę wszystkich dzieci przyjętych do przedszkoli – zaznacza włodarz.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.