23 02 2017

Jak długo przetrwa lodowisko w Milanówku?

23.02.2017, godz.: 12:50
Jak długo przetrwa lodowisko w Milanówku?
fot. milanowek.pl

Milanowski magistrat toczy nierówną walkę z pogodą, aby jak najdłużej podtrzymać działanie lodowiska przy ul. Turystycznej. Coraz wyższe dodatnie temperatury i deszcze nie sprzyjają utrzymaniu tafli. – Będziemy mimo wszystko starali się jak najdłużej udostępniać obiekt łyżwiarzom mówi nam Wiesława Kwiatkowska, burmistrz Milanówka.

Oficjalny start lodowiska w mieście ogrodzie nastąpił 15 stycznia i od tego dnia obiekt cieszy się dużą popularnością. Co dzień przyjeżdżają na niego mieszkańcy w różny wieku, razem z rodziną i znajomymi. Najwięcej jest oczywiście dzieci i młodzieży szkolnej. Trwające na Mazowszu ferie dodatkowo sprzyjają wysokiej frekwencji na tafli. Kłopot w tym, że z dnia na dzień jest coraz cieplej, a lodowisko coraz trudniej utrzymać w stanie umożliwiającym jazdę na łyżwach.

W ubiegłym tygodniu konieczne było nawet zamknięcie lodowiska na dwa dni by na nowo je zmrozić. Udało się, ale… – Na przykład tak dzień jak wczoraj (środa – przyp. red.), z dodatnią temperaturą i co gorsza z padającym deszczem nie daje szans na jazdę na łyżwach, zresztą trudno, aby ktoś wybrał się na taflę w taki deszcz. Niemniej jednak urządzenia, którymi dysponuje operator lodowiska, nie pozwalają nie oglądać się na pogodę. Muszą być odpowiednie warunki, by można było zmrozić taflę – zaznacza burmistrz Wiesława Kwiatkowska. – Oczywiście będziemy się starali utrzymać lodowisko najdłużej, jak tylko będzie to możliwe – dodaje.

Przypomnijmy, że według pierwotnych założeń magistratu lodowisko ma funkcjonować do marca. Po cichu mówiło się nawet o połowie miesiąca, ale obecna aura nie zwiastuje, by te plany miały się ziścić.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.