TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

04

03 2023

Istotne zmiany w rozkładzie WKD. W dni powszednie część trasy wyłączona z kursowania


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: wkd.com.plIstotne zmiany w rozkładzie WKD. W dni powszednie część trasy wyłączona z kursowania - Grodzisk News


Od 13 marca do końca kwietnia Warszawska Kolej Dojazdowa wprowadzi istotne zmiany rozkładach jazdy. Wprowadzą one ograniczenia dni powszednie na szlaku od Podkowy Leśnej do Grodziska Mazowieckiego oraz nowe godziny odjazdów z poszczególnych stacji.


Modyfikacje będą miały związek z kolejnym etapem budowy drugiego toru na szlaku Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Radońska. Konkretnie chodzi o rozbiórkę obecnego, starego toru i budowę w jego śladzie nowego.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– W związku z kolejnym etapem realizacji robót budowlanych w zakresie budowy drugiego toru linii kolejowej nr 47 na szlaku Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Radońska (etap obejmujący rozbiórkę istniejącego starego toru i budowę w jego śladzie nowego toru), od 13 marca (poniedziałek) na linii WKD zostaną wprowadzone ograniczenia w ruchu pociągów oraz będzie obowiązywać nowy, specjalny rozkład jazdy pociągów i zastępczej komunikacji autobusowej. Zmieniona organizacja ruchu będzie obowiązywać do dnia 30 kwietnia (niedziela) – poinformował przewoźnik w specjalnym komunikacie.

W tym okresie nastąpi przerwa w kursowaniu pociągów pomiędzy Podkową Leśną i Grodziskiem Mazowieckim – w dni powszednie od godz. 9.00 do godz. 16.00. Relację obsłuży w tym czasie zastępcza komunikacja autobusowa ZA1. W ramach ustanowionych nowych czasów dla wykonywanych operacji związanych z prowadzeniem ruchu pociągów na odcinku objętym robotami budowlanymi, zmianie ulegają godziny odjazdów większości pociągów wyprawianych ze stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska, Podkowa Leśna Główna i Warszawa Śródmieście WKD – podała wukadka.

ORGANIZACJA RUCHU POCIĄGÓW WKD ORAZ ZASTĘPCZEJ KOMUNIKACJI AUTOBUSOWEJ WKD

1. W związku z budową drugiego toru na odcinku Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Radońska (etap obejmujący rozbiórkę istniejącego starego toru i budowę w jego śladzie nowego toru) od dnia 13.03.2023 (poniedziałek) do dnia 30.04.2023 (niedziela) zostaną wprowadzone ograniczenia w ruchu pociągów WKD:
a) w dni powszednie w godz. 9:05-16:00 zamknięcie toru nr 1 na odcinku Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Radońska; skrócenie relacji pociągów realizujących połączenia do/ze stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska; pociągi te będą kończyć lub rozpoczynać bieg na stacji Podkowa Leśna Główna; wprowadzenie zastępczej komunikacji autobusowej linii ZA1 na odcinku Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Maz. Radońska przez: Kazimierówkę (w w/w dni powszednie w godz. 9:05-16:00);
b) w soboty i niedziele ruch pociągów prowadzony bez ograniczeń na odcinku Grodzisk Mazowiecki Radońska – Warszawa Śródmieście WKD;
c) w dalszym ciągu zamknięta dla ruchu pociągów pozostaje linia kolejowa do Milanówka – obsługę połączeń na relacji Podkowa Leśna Główna – Milanówek Grudów zapewnia linia ZA12.

2. Na stacji Podkowa Leśna Główna zostanie zorganizowany punkt przesiadkowy pomiędzy pociągami WKD oraz pojazdami ZKA realizującymi połączenia do Grodziska Mazowieckiego i Milanówka.

3. Podróżni korzystający z ZKA zobowiązani są do podróżowania tą komunikacją na podstawie ważnego biletu WKD. W związku z brakiem możliwości skasowania biletu jednorazowego w autobusie, pasażerowie rozpoczynający podróż autobusem zobowiązani są skasować odręcznie bilet jednorazowy w miejscu przeznaczonym na odcisk datownika, wpisując w sposób trwały datę, godzinę i minuty rozpoczęcia przejazdu. Długopisy dostępne będą u kierowcy autobusu.

4. W pojazdach ZKA nie ma możliwości zakupu biletu WKD oraz przewozu roweru.

5. Czas przesiadki na stacji Podkowa Leśna Główna, jak również wydłużony czas przejazdu ZKA nie wpływa na czas ważności biletu w stosunku do czasu przejazdu pociągiem WKD według zwykłej organizacji ruchu.

6. Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. przypomina, iż w związku z budową drugiego toru linii kolejowej nr 47 na szlaku Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Radońska w pociągach spółki „Koleje Mazowieckie – KM” Sp. z o.o. na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Warszawa Śródmieście są honorowane wszystkie bilety okresowe odcinkowe WKD wydane z/do stacji:
Grodzisk Mazowiecki Radońska, Grodzisk Mazowiecki Jordanowice, Grodzisk Mazowiecki Piaskowa, Grodzisk Mazowiecki Okrężna (odpowiednik stacji KM – Grodzisk Mazowiecki),
Brzózki, Kazimierówka, Polesie, Milanówek Grudów (odpowiednik stacji KM – Milanówek),
Podkowa Leśna Zachodnia (odpowiednik stacji KM – Brwinów).

Wszystkie szczegóły tutaj.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

ktoś, kto robił przejazdy na Nadarzynskiej czy Piaskowej, powininen zrezygnowac z wykonywania zawodu. Nie da się normalnie przejechac autem. Wstyd odwalic taka fuszerke

Basia
04-03-2023 15:56

Stary tor bedzie wyrownany do poziomu nowego.

Bbb
05-03-2023 06:24

Byłem świadkiem, gdy na przejeździe na ul. Nadarzyńskiej sportowy samochód przywalił podwoziem w nawierzchnię

Bart_Ozzy
05-03-2023 23:35
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.