TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

26

04 2022

Inwestycje z naszego regionu z dofinansowaniami


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayInwestycje z naszego regionu z dofinansowaniami - Grodzisk News


Wsparcie z budżetu Mazowsza otrzyma 113 projektów z 22 gmin subregionu warszawskiego zachodniego na kwotę ponad 1,1 mln zł. Jest wśród nich także kilkanaście inwestycji z naszego regionu.


"Mazowsze dla sołectw 2022” to autorski program wsparcia samorządu województwa mazowieckiego, który od samego początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem mazowieckich gmin. W tym roku wsparcie trafi do 237 gmin na realizację 1172 projektów w sołectwach na całym Mazowszu. – Ogromną zaletą tego przedsięwzięcia jest fakt, że inwestycje, które mają powstać są typowane przez mieszkańców danych miejscowości. W ten sposób mamy pewność, że są naprawdę potrzebne. To również świetny przykład dobrej współpracy samorządów i mieszkańców – podkreśla marszałek Adam Struzik.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

I tak dofinansowania trafią do ośmiu sołectw w grodziskiej gminie. 10 tysięcy na doposażenie świetlicy wiejskiej dostaną Kady; po tyle samo na te same cele otrzymają sołectwa w Mościskach i Szczęsnem.

Pięć innych sołectw: w Zabłotni, Kozerkach, Chrzanowie Dużym, Kłudzienku i Kałęczynie dostanie po 10 tysięcy złotych na doposażenie działek sołeckich.

Dofinansowania trafią też do gminy Baranów. Wsie Basin i Holendry Baranowskie B otrzymają po 10 tys. zł na zakup i montaż lamp oświetlenia ulicznego, zaś sołectwo Stanisławów na ten sam cel dostanie 5,5 tysiąca.

Także na montaż oświetlenie ulicznego 10-tysięczny zastrzyk dostały Kotowice w gminie Brwinów, zaś Parzniew tak samą kwotę będzie mógł wydać na sprzęt rekreacyjny dla mieszkańców.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

pan struzik jaki hojny

Aaa
26-04-2022 19:33

dla grodziska, dla żyrardowa też...

abc
28-04-2022 11:07
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.