TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

26

04 2022

Inwestycje z naszego regionu z dofinansowaniami


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayInwestycje z naszego regionu z dofinansowaniami - Grodzisk News


Wsparcie z budżetu Mazowsza otrzyma 113 projektów z 22 gmin subregionu warszawskiego zachodniego na kwotę ponad 1,1 mln zł. Jest wśród nich także kilkanaście inwestycji z naszego regionu.


"Mazowsze dla sołectw 2022” to autorski program wsparcia samorządu województwa mazowieckiego, który od samego początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem mazowieckich gmin. W tym roku wsparcie trafi do 237 gmin na realizację 1172 projektów w sołectwach na całym Mazowszu. – Ogromną zaletą tego przedsięwzięcia jest fakt, że inwestycje, które mają powstać są typowane przez mieszkańców danych miejscowości. W ten sposób mamy pewność, że są naprawdę potrzebne. To również świetny przykład dobrej współpracy samorządów i mieszkańców – podkreśla marszałek Adam Struzik.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

I tak dofinansowania trafią do ośmiu sołectw w grodziskiej gminie. 10 tysięcy na doposażenie świetlicy wiejskiej dostaną Kady; po tyle samo na te same cele otrzymają sołectwa w Mościskach i Szczęsnem.

Pięć innych sołectw: w Zabłotni, Kozerkach, Chrzanowie Dużym, Kłudzienku i Kałęczynie dostanie po 10 tysięcy złotych na doposażenie działek sołeckich.

Dofinansowania trafią też do gminy Baranów. Wsie Basin i Holendry Baranowskie B otrzymają po 10 tys. zł na zakup i montaż lamp oświetlenia ulicznego, zaś sołectwo Stanisławów na ten sam cel dostanie 5,5 tysiąca.

Także na montaż oświetlenie ulicznego 10-tysięczny zastrzyk dostały Kotowice w gminie Brwinów, zaś Parzniew tak samą kwotę będzie mógł wydać na sprzęt rekreacyjny dla mieszkańców.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.