reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

15

06 2015

Huczne obchody 170-lecia kolei warszawsko-wiedeńskiej


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Huczne obchody 170-lecia kolei warszawsko-wiedeńskiej - Grodzisk News


Wczorajsze obchody kolejowego jubileuszu były w Grodzisku niezwykle huczne ? deptak zamienił się w jarmark produktów regionalnych, a przydworcowa okolica zachęcała muzyką oraz atrakcjami ?z tamtych lat?.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Na obchodach w centrum Grodziska od samego początku zjawiły się tłumy. Tysiące mieszkańców Grodziska i okolic przyszło, aby nie tylko zakupić coś na jarmarku, czy posłuchać muzyki, ale również zobaczyć wyremontowany dworzec (hol z kasami był dostępny dla mieszkańców), a także przejście podziemne, które za kilka tygodni ma zostać otwarte.

W uroczystościach udział wzięli m.in. goście z zaprzyjaźnionego austriackiego Weiz, z Litwy, obecny był także polityk Janusz Piechociński oraz były prezes PKP Andrzej Wach. Zgromadzeni obejrzeli pomnik kolejarza, który został wczoraj uroczyście odsłonięty, a także zabytkowy parowóz Px48, ustawiony przed dworcem. Mieszkańcy mogli bliżej przyjrzeć się również innemu zabytkowemu pojazdowi, był to wagon silnikowy EN80 wystawiony przez Warszawską Kolej Dojazdową przy przystanku Grodzisk Mazowiecki Radońska.

Chętni mogli również przejechać się bicyklem, czy specjalną kolejką miejską, zrobić zdjęcie z kolejarzami ubranymi w mundury sprzed lat, a także posłuchać muzyki w wykonaniu zespołu Andrzeja Cierniewskiego.

Poniżej obszerna fotogaleria z uroczystości. Fot. GrodziskNews, Piotr Antos oraz Mariusz Kordel.

...

💬︎   dodaj komentarz

Impreza była naprawdę dobra. Cytując klasyka "mają rozmach..."

GrzesiuHa
15-06-2015 10:24

Było naprawdę spoko. Tylko ten zespół słaby.

Aigel123
15-06-2015 10:26

Bardzo fajna uroczystość, piękny dworzec kolejowy i tylko szkoda, że ten parowozik (Px 48) nie został na stałe gdzieś przy stacji kolejowej - pasowałby do pomnika kolejarza.

Yes
15-06-2015 11:26

pokaż wszystkie komentarze (11)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.